Reklama

Nowe Miasto. Boisko otwarte dla mieszkańców miesiąc przed terminem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały UG w Nowym Mieście

Nowe Miasto. Boisko otwarte dla mieszkańców miesiąc przed terminem - Zdjęcie główne

Nowe Miasto. Boisko otwarte dla mieszkańców miesiąc przed terminem | foto Materiały UG w Nowym Mieście

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już można korzystać z boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Nowym Mieście nad Wartą. Nowy obiekt kosztował 245.854,19 zł.

Reklama

Przetarg na rozbudowę obiektu został ogłoszony w grudniu. Zgłosiło się do niego 11 firm m.in. z Łodzi, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej, Poznania i Szczecina. Ostatecznie modernizacja nowomiejskiego boiska zajęło się Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewy Błaszczyk z Nowego Miasta nad Wartą, którego oferta była najniższa.

Nowe Miasto. Boisko otwarte dla mieszkańców miesiąc przed terminem

Jest to obiekt sportowy ogólnodostępny, o nawierzchni z sztucznej trawy, na którym można grać w piłkę ręczną, koszykówkę oraz po zamontowaniu siatki, również w siatkówkę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników oraz samego obiektu, teren został objęty monitoringiem szkoły.  Z boiska można korzystać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-20.00.


- Boisko zostało wybudowane przez wykonawcę znacznie wcześniej niż to zakładała umowa, czyli do 20 sierpnia. Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież mogła korzystać z boiska od września, po rozpoczęciu roku szkolnego. Obiekt został objęty monitoringiem i odpowiednio oznaczony. Jest dostępny dla wszystkich w wyznaczonych godzinach. Bieżącą opiekę nad boiskiem powierzyliśmy dyrektorowi Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą, gdyż głównym użytkownikiem będą wychowankowie tej szkoły - podkreśla Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto

Nowe Miasto. Boisko otwarte dla mieszkańców miesiąc przed terminem

Koszt inwestycji wraz z robotami dodatkowymi wyniósł 245.854,19 złotych. Gmina na budowę boiska pozyskała dofinansowanie w wysokości 102.863,00 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (EFRROW) w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy