Reklama

Nie robisz tego prawidłowo? Zapłacisz trzy razy więcej. Segregacja śmieci w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Internauta

Nie robisz tego prawidłowo? Zapłacisz trzy razy więcej. Segregacja śmieci w Jarocinie  - Zdjęcie główne

Tak wygląda sytuacja pod kontenerem na osiedlu - zwraca uwagę mieszkaniec | foto Internauta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółdzielnia w Jarocinie ostrzega mieszkańców przed skutkami nieprawidłowej segregacji, a urzędnicy przypominają, że osoby, które nie prowadzą selektywnej zbiórki, muszą się liczyć z finansowymi konsekwencjami.

Reklama

Zamiast 100 zł miesięcznie za pięcioosobową rodzinę nawet 300 za odbiór odpadów? To realny scenariusz, zwłaszcza dla tych, którzy uporczywie unikają obowiązkowej segregacji śmieci.

Niedawno pisaliśmy o kartkach, które pojawiły się na osiedlowych kontenerach. Jak się okazało - w ten sposób Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Jarocinie przypomina lokatorom bloków o konieczności segregowania. Mieszkaniec, który nie prowadzi lub zostanie stwierdzone, że nieprawidłowo dokonuje segregacji odpadów (np. wrzuca do kontenera gruz) naraża się na trzykrotnie wyższe opłaty. W przypadku zabudowy wielorodzinnej umowy z gminą podpisują administratorzy osiedli i następnie naliczają odpowiednie opłaty za śmieci mieszkańcom danej nieruchomości (zwykle są wyszczególnione na rachunku).

- Idę wyrzucić śmieci, a pod kontenerem leży telewizor w częściach i zużyta opona. Czy naprawdę ludzie są kompletnymi ignorantami, czy nie mają odpowiedniej wiedzy i wciąż nie dotarła do nich informacja o konieczności segregacji. A może to zwykłe lenistwo - zastanawia się pan Jan. 

Mieszkańcy bloków nie mają indywidualnych koszy. Śmieci muszą wyrzucać do osiedlowych kontenerów (zmieszane) i pojemników na selektywną zbiórkę - tzw. dzwonów (na papier, szkło, opakowania plastikowe) i koszy na bioodpady. Dlatego tak ważne jest, by cała społeczność danego bloku dbała o przestrzegania segregowania śmieci.

Już wcześniej urzędnicy na prośbę zarządców nieruchomości wielorodzinnych apelowali o zastosowanie się do zasad obowiązującego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Jarocin i rygorystyczne przestrzeganie zasad  segregacji.

„W przeciwnym razie na mieszkańców budynków wielorodzinnych, gdzie zgodnie z prawem obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa, może zostać nałożona przez gminę sankcja w postaci naliczenia wyższej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami w sposób niezgodny ze złożoną deklaracją” - informuje UM w Jarocinie.

 

Stawki za odpady  obowiązujące w gminie Jarocin 

Liczba mieszkańców nieruchomości

W przypadku gdy mieszkaniec segreguje

W przypadku gdy mieszkaniec

nie segreguje

2 osoby

23

69

3 osoby

22

66

4 osoby

21

63

5 osób i więcej

20

60

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy