Reklama

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w kolejnym mobilnym punkcie na terenie gminy Jarocin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w kolejnym mobilnym punkcie na terenie gminy Jarocin - Zdjęcie główne

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w sali wiejskiej w Wilczyńcu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w sali wiejskiej w Wilczyńcu. Zobacz, gdzie i kiedy można to jeszcze zrobić.

Reklama

Trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań. Formularz spisowy zawiera szereg pytań dotyczących naszej sytuacji prywatnej i zawodowej. Można na nie odpowiedzieć przez internet, ale niewykluczone, że urzędnik zapuka do naszych drzwi. Udział w spisie to obowiązek, za niewykonanie którego grozi kara grzywny w wysokość do 5 tys. zł.

W przeprowadzeniu spisu sporo zmieniła pandemia. Podstawową formą jest samospis internetowy. Otóż na stronie Głównego Urzędu Statystycznego jest specjalna aplikacja, na którą można się zalogować również z urządzeń mobilnych. Każda osoba jest uwierzytelniana, a aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy dobrze wypełniamy rubryki. Oprócz tego możemy spisać się przez infolinię: (22) 279-99-99.

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w sali wiejskiej w Wilczyńcu. Jak sprawdzić czy rachmistrz, to rachmistrz a nie oszust?

Nie oznacza to jednak, że do naszych drzwi nie może zapukać rachmistrz. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że do nas zadzwoni.

Co zrobić, jeśli ktoś do nas zapuka lub zadzwoni i poprosi nas o szczegółowe dane, skąd mamy wiedzieć, czy to faktycznie rachmistrz spisowy, a nie na przykład oszust?

- Każdy rachmistrz ma identyfikator z numerem, który można zweryfikować poprzez specjalną aplikację na stronie spis.gov.pl lub przez infolinię - (22) 279-99-99 -wyjaśnia Karolina Banaszek, rzecznik prasowy prezesa GUS-u.

Poza tym, jeśli rozmowa z rachmistrzem spisowym zostanie przerwana lub ktoś nie odbierze telefonu, GUS będzie wysyłał powiadomienia SMS-owe z podanym numerem do rachmistrza, pod którym będzie można się z nim skontaktować. Urząd zaznacza, że każdego rachmistrza obowiązuje zachowanie tajemnicy statystycznej. A za jej złamanie grozi nawet 5 lat więzienia.

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w sali wiejskiej w Wilczyńcu

Aby ułatwić możliwość spisania się - szczególnie osobom starszym - na terenie gminy Jarocin uruchomione zostały mobilne punkty spisowe. A burmistrz Adam Pawlicki zapowiada uruchomienie kolejnych takich miejsc. 

Dzisiaj - w środę 11 sierpnia, taki punkt będzie czynny sala wiejska w Wilczyńcu. W godzinach  od 17.00 do 19.00, każdy mieszkaniec może tam spisać się z rachmistrzem i spisać się pod jego kierunkiem.

Narodowy spis powszechny. Dzisiaj - 11 sierpnia można się spisać w sali wiejskiej w Wilczyńcu. Pozostałe mobilne punkty spisowe:
w czwartek i piątek - 12 i 13 sierpnia, w godz. od 17.00 do 19.00 - salka OSP w Mieszkowie,
w piątek - 13 sierpnia, w godz.  od 17.00 do 19.00 - Roszków 50 (u sołtysa),
we wtorek - 17 sierpnia, w godz. od 17.00 do 19.00 - sala wiejska w Zakrzewie,
we wtorek i środę - 17  i 18 sierpnia,  w godz. od  17.00 do 19.00 - sala wiejska w Radlinie,
w środę - 18 sierpnia,  w godz. od  17.00 do 19.00 - sala wiejska w Potarzycy,
we wtorek i środę - 24 i 25 sierpnia, w godz. od 16.30 do 18.30 - salka OSP w Wilkowyi.

Czy uruchomienie mobilnych punktów spiswoych to dpobry pomysł, czy skorzystasz albo skorzystałeś z takiego punktu - napisz w komentarzu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy