Reklama

Najpierw go poparli, teraz chcą jego odwołania. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Najpierw go poparli, teraz chcą jego odwołania. Dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Radni miejskiej opozycji zapowiadają wniosek o odwołanie przewodniczącego Rajmunda Banaszyńskiego.

 

 

- Wystawiamy panu przewodniczącemu czerwoną kartkę - stwierdził radny Tomasz Klauza podczas konferencji prasowej w jarocińskim Ratuszu. - Jutro (31 października) zostanie złożony wniosek do pana burmistrza o to, aby służby prawne urzędu przygotowały niezbędne dokumenty - dodał.

 

 

Opozycjoniści oskarżają szefa rady o złamanie prawa. Chodzi o to, że Banaszyński nie zwołał nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej na ich wniosek.

 

 

- Temat był tylko jeden, chcieliśmy, aby rada przyjęła stanowisko w sprawie budowy składowiska niebezpiecznych odpadów na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie - tłumaczył radny Jerzy Walczak. Nawołujemy pana burmistrza, żeby podjął odpowiednie kroki i powstrzymał budowę tego składowiska. Taka jest wola mieszkańców. Mamy petycję w tej sprawie, pod którą podpisało się około tysiąc osób [o spotakniu mieszkańców w sprawie składowiska azbestu - czytaj TUTAJ] - poinformował Walczak.

 

 

 

Treść wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji w sprawie składowiska po złożeniu w biurze rady została przeanalizowana przez urzędowych prawników. Wydali oni negatywną opinię. Dlatego przewodniczący rady wezwał autorów do usunięcia błędów i ponownego złożenia wniosku.

 

 

Jak poinformował Banaszyński - również na konferencji prasowej, która odbyła się tuż po spotkaniu opozycji z dziennikarzami - poprawiony wniosek nie wpłynął. 

 

 

- Dlatego zwołanie posiedzenia nie było możliwe. Jeśli taki wniosek dostanę i będzie on prawidłowy, zwołam sesję w ciągu wymaganych siedmiu dni - zapewnił szef rady.

 

 

 

Zdaniem opozycji przewodniczący Banaszyński jest jedyną przeszkodą na drodze do dyskusji i rozwiązania problemu planowanej budowy kwatery na azbest. - Dlatego zostaliśmy postawieni pod ścianą i mimo że wszyscy poparliśmy jego kandydaturę, kiedy był wybierany na przewodniczącego, teraz złożymy wniosek o jego odwołanie - argumentował Jerzy Walczak.

 

 

 

Na konferencji prasowej opozycji obecni byli przewodniczący osiedli 700-lecia, 1000-lecia i Glinki.

 

 

Z kolei Rajmundowi Banaszyńskiemu na spotkaniu z dziennikarzami towarzyszyli burmistrz Adam Pawlicki i wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

 

- To jest wyjątkowe szkodzenie mieszkańcom - tak o działaniach miejskiej opozycji mówił Adam Pawlicki. - Przecież azbest szkodzi, kiedy pyli, kiedy jest na dachach. Wynika z tego, że ci radni chcą, żeby na tych dachach został i dalej szkodził mieszkańcom - dodał.

 

 

Mówił też o innych konsekwencjach poczynań przeciwnych mu radnych.

 

 

- Czy oni sobie zdają sprawę z tego, ze jeśli nie będzie wpływów do spółki ZGO, to będziemy musieli podnieść opłatę śmieciową dla mieszkańców. Ekonomia jest nieubłagana i nie będziemy mieli wyjścia. Dlatego niech się zastanowią ci, którzy chcą się w taki sposób przysłużyć mieszkańcom - przestrzegał burmistrz.

 

 

Konferencja prasowa. Od lewej: wiceburmistrz Bartosz Walczak, Burmistrz Adam Pawlicki oraz przewodniczący Rajmund Banaszyński

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE