Reklama

Najpiękniejsze ogrody w powiecie jarocińskim wybrane

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Konkurs na "Najpiękniejszy ogród" w powiecie jarocińskim rozstrzygnięty. Starosta nagrodziła zwycięzców.

Życie w otoczeniu roślin zbliża nas do przyrody i nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury poprawia samopoczucie, sprawia, że jesteśmy odprężeni i zrelaksowani. Praca w ogrodzie pozytywnie wpływa na nasz umysł i kondycję.

 

Konkurs na "Najpiękniejszy ogród" w powiecie jarocińskim

W powiecie jarocińskim jest sporo przydomowych i działkowych ogrodów, w których królują rozmaite rośliny. Właściciele ogrodów w ich tworzenie wkładają mnóstwo pracy i serca. Każdy kto uprawia choć najmniejszy kawałek ziemi wie ile czasu, zaangażowania trzeba poświęcić w utrzymanie zieleni. Chcąc promować ogrodnictwo na naszym terenie Starosta Jarociński Lidia Czechak w lipcu zaprosiła mieszkańców naszego powiatu do udziału w konkursie na "Najpiękniejszy przydomowy ogród 2022". Konkurs zorganizowany został przez Powiat Jarociński. Celem konkursu było zwiększenie walorów estetycznych naszego powiatu, uatrakcyjnienie jego wizerunku oraz kształtowanie przez społeczeństwo postawy odpowiedzialności za estetykę i wizerunek własnej posesji w tym także ogrodu.

Konkurs trwał do 7 września. Po tym terminie komisja konkursowa w składzie Lidia Czechak, Katarzyna Szymkowiak, Ewa Kosowicz-Nelke, Kinga Latecka i Szymon Bizan na podstawie przesłanej przez właścicieli ogrodów dokumentacji - zdjęć i opisów ogrodów przyznali punkty, wyłonili zwycięską trójkę przyznając tym samym również dwa wyróżnienia.

Następnie 23 września komisja odwiedziła zwycięskie ogrody, spotkała się z ich właścicielami i przyznała pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wybór był naprawdę trudny, gdyż wszystkie zgłoszone ogrody, były naprawdę ładne, mocno ukwiecone i zadbane. Widać było, że dla właścicieli ich zielone królestwa mają ogromną wartość. Praca jaką włożyli w ich założenie i utrzymanie została przez nas doceniona. Widać, że ludzie naprawdę kochają swoją pasję i oddali się jej bezgranicznie – podkreśliła pomysłodawczyni i organizatorka powiatowego konkursu Lidia Czechak.

 

Znamy już zwycięzców konkursu na "Najpiękniejszy ogród" w powiecie jarocińskim.

Największą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce otrzymał ogród Marcina Piechockiego z Cielczy. Drugie miejsce przyznano Katarzynie Smolińskiej z Łobzowca, trzecie trafiło do Katarzyny Mikołajczak z Potarzycy. Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia Izabeli Bierła z Jarocina oraz Ewie Talarskiej z Bieździadowa.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w postaci bonów do zrealizowania w sklepie Mrówka ufundowanych przez Powiat Jarociński w wysokości 1000 złotych, 500 złotych i 300 złotych trafiło do rąk zwycięzców w dniu 29 września. Dodatkowo sklep Mrówka ufundowała dodatkowe bony na zakupy w wysokości 500, 300 i 200 złotych dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Łączna wartość wszystkich nagród wyniosła 3100 złotych.

Warto podkreślić, że uhonorowanie laureatów nastąpiło w ogrodzie Państwa Piechockich w Cielczy, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie. Osoby wyróżnione uczestniczyły również w uroczystości i otrzymały nagrody w postaci bonów o wartości 150 złotych każdy.

Cieszę się ogromnie, że udało nam się zorganizować taki konkurs i pokazać, że również w powiecie jarocińskim mamy takie ładne, zadbane ogrody. Kiedy wraz z komisją odwiedzaliśmy zielone królestwa laureatów tego konkursu byliśmy pod wielkim wrażeniem. Wybór pierwszych trzech miejsc był naprawdę trudny. Najważniejszym kryterium była ekologia. Zależało nam, by wyróżnić te ogrody, w których dba się o środowisko. Podczas oceny braliśmy pod uwagę czy w ogrodzie znajdują się zbiorniki na deszczówkę, domki dla owadów, poidełka i karmniki dla ptaków. W jednym ze zwycięskich ogrodów były nawet schronienia dla jeży. Wszystkie te elementy braliśmy pod uwagę w naszej ocenie - mówiła podsumowując tegoroczną edycję konkursu Lidia Czechak organizator tegorocznego konkursu na "Najładniejszy ogród".

 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy