Reklama

Mistrz pięknego czytania wyłoniony. Zobacz kto wygrał gminny konkurs

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych w Gminie Nowe Miasto nad Wartą wzięli udział w Gminnym Konkursie Mistrz pięknego czytania. Dziewiętnastowieczne bajki.

Reklama

Organizatorem konkursu była Filia biblioteczna w Chociczy. Była to już czwarta edycja tego konkursu.

Mistrz pięknego czytania gminy Nowe Miasto

Uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych w Gminie Nowe Miasto nad Wartą wzięli udział w Gminnym Konkursie Mistrz pięknego czytania. Dziewiętnastowieczne bajki. Konkurs poprzedziły warsztaty głośnego czytania prowadzone przez Emilię Kucz – aktorkę poznańskiego teatru „U Przyjaciół”, logopedę i neurologopedę, absolwentkę filologii polskiej UAM. Celem warsztatów było przekazanie uczniom cennych wskazówek dotyczących pracy głosem.
 
Organizatorem konkursu była Filia biblioteczna w Chociczy. Była to już czwarta edycja tego konkursu. W zmaganiach wzięło udział 17-cioro uczniów, których zadaniem było piękne przeczytanie fragmentu tekstu wybranego z bibliografii konkursowej. Dominowały urywki tekstów Marii Konopnickiej, ale można było również usłyszeć utwory Adama Mickiewicza i Henryka Sienkiewicza.

Wyniki konkursu pięknego czytania

Czytający byli oceniani przez komisję konkursową w dwóch kategoriach wiekowych – klas drugich i trzecich.
Jury w skład którego weszli: prowadząca warsztaty, aktorka, logopeda i neurologopeda Emilia Kucz, emerytowana Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą Krystyna Muzolf oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą i absolwentka filologii polskiej Monika Buchwald przyznali nagrody:
w kategorii klas II:
  • I miejsce Julia Zalewska
  • II miejsce Lena Guszczak,
  • III miejsce Nikola Kaczmarek.
w kategorii klas III:
  • I miejsce Aleksandra Wolska,
  • II miejsce Adam Macuga,
  • III miejsce Karolina Dropek
Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie konkursu jurorka Emilia Kucz zaprezentowała swoje aktorskie umiejętności na scenie czytając Stefka Burczymuchę. 
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2022
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy