Reklama

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli poradzić sobie bez gazu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli poradzić sobie bez gazu - Zdjęcie główne

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli poradzić sobie bez gazu | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli poradzić sobie bez gazu. Trwa modernizacja jarocińskiej starówki. Mieszkańcy musza się liczyć z wieloma utrudnieniami. Jednym są przerwy w dostawie wody, czy gazu. I to właśnie tego ostatniego zabraknie w najbliższym czasie lokatorom posesji przy jednej z ulic.

Reklama

Rewitalizacja jarocińskie starówki odbywa się w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Spółka PWiK pozyskała na to, jedną z największych w historii miasta dotację z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych. Prace modernizacyjne będą wykonywane na terenie śródmieścia do czerwca 2022 roku.

Prace przebiegają zgodnie z planem. Jednak wiosną ubiegłego roku nastąpiło zawirowanie, które mogło pokrzyżować plany inwestycyjne władz Jarocina.

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli sobie poradzić bez gazu. Chodzi o to, by kompleksowo zmienić wszystko pod ziemią

Otóż Polska Spółka Gazownicza chciała wycofać się z wymiany sieci na nową. Decyzje tłumaczono trudną sytuacja finansową.

Burmistrz Adama Pawlicki osobiście interweniował w tej sprawie. Spotkał się z prezesem PSG i przedstawił, jak ważna jest wymiana sieci gazowej właśnie w tym czasie, gdy trwa modernizacja starówki Jarocina.

- Od początku zakładaliśmy, że równolegle z naszymi działaniami będą również prowadzone prace przez inne firmy mające infrastrukturę podziemną na obszarze starego miasta. Chodziło nam o to, by kompleksowo zmienić wszystko pod ziemią, tak aby po położeniu nowych nawierzchni nie prowadzić przez wiele lat prac pod ziemią i nie niszczyć tego, co teraz zrobimy - mówił Arkadiusz Bloch, ówczesny wiceprezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie.

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli sobie poradzić bez gazu. Tym razem dotyczy to Barwickiego

Negocjacje z PSG powiodły się, Polska Spółka Gazownicza ogłosiła właśnie przetargi na wymianę sieci na kilku ulicach w centrum Jarocina. Oznacza to, że będzie można zakończyć prace pod ziemią i rozpocząć kładzenie nawierzchni na kilku ulicach.

Zanim to nastąpi mieszkańcy muszą liczyć się z niemałymi utrudnieniami. Tak będzie w najbliższym czasie na ulicy Barwickiego, gdzie w związku z wymianą sieci gazowej wystąpi przerwa w dostawie paliwa gazowego.

Mieszkańcy jednej z ulic w centrum Jarocina będą musieli sobie poradzić bez gazu. Zawory przed urządzeniami gazowymi muszą być zamknięte

Będzie tak przez dwa tygodnie - od 10 maja, od godziny 8.00 do 24 maja, do godziny 18.00.

Wykonawca robót - firma P.U.G. „OL-GAZ” prosi o niekorzystanie w tym czasie z gazu.

„Zawory przed urządzeniami gazowymi prosimy pozostawić zamknięte. Po zakończeniu prac w przewidywanym terminie, do mieszkańców zgłoszą się monterzy gazowni w Krotoszynie celem przywrócenia dostawy paliwa gazowego. Za utrudnienia przepraszamy” - czytamy w komunikacie OL-GAZu 

Ponadto w tym czasie ulica Barwickiego będzie nieprzejezdna i wystąpią utrudnienia w ruchu.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy