Reklama

„Mieszkańcy gminy, Polski, globu, mogą zobaczyć głosowanie”

Opublikowano:
Autor:

„Mieszkańcy gminy, Polski, globu, mogą zobaczyć głosowanie” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

To był naprawdę gorący tydzień w jarocińskim samorządzie. VI sesja niedawno rozpoczętej kadencji rady miejskiej, przejdzie do historii, jako jedna z najbardziej emocjonalnych.

- Są media, wszystko jest filmowane kilkoma kamerami, głosowanie jest jawne, nikt nie ukrywa się przed tym, kiedy przychodzi proces głosowania, każdy podnosi rękę „za”, każdy podnosi rękę „przeciw”, każdy podnosi rękę „wstrzymuje się”, tak jak chce zagłosować i wszyscy na sali to widzą – mówił przewodniczący Rajmund Banaszyński. - Widzą to wszyscy na tej sali, mogą to widzieć wszyscy mieszkańcy, bo za chwilę w mediach będziemy mieli bezpośrednią relację z tego posiedzenia i wszyscy mieszkańcy gminy, mieszkańcy Polski, nawet mieszkańcy całego globu, mogą zobaczyć, jak będzie wyglądało głosowanie nad uchwałami.

Tylko u nas najobszerniejszy skrót z posiedzenia, na którym radni przyjęli uchwały dotyczące likwidacji trzech jarocińskich przedszkoli i Zespołu Szkół w Wilkowyi. Jak potrzebę zmian argumentowały władze miasta i zaproszeni specjaliści? Jakie racje mieli radni i rodzice? Wreszcie jak głosowali poszczególni radni.

Zobacz wideo


Ledwie opadły emocje sesyjne, a do rodziców dzieci uczęszczających do likwidowanych placówek trafił list, podpisany przez wiceburmistrza Jarocina. - To wszystko było już załatwione przed głosowaniem - twierdzą rodzice. - My się musimy z tego tłumaczyć, że nie jesteśmy wielbłądami - odpowiada Robert Kaźmierczak. Co na to szef poczty? Zobacz wideo.

Więcej w naszym specjalnym SERWISIE

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE