Reklama

Mieli wolną sobotę. Zabrali się za sprzątanie… świata [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 21 wrz 2020 12:52
Autor:

Mieli wolną sobotę. Zabrali się za sprzątanie… świata [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To już 27 edycja akcji „Sprzątamy ŚWIAT”. W tym roku szczególny nacisk został położony na śmieci z plastiku, ale inne przy okazji też zostały wyzbierane.Tradycyjnie do ogólnopolskich porządków przyłączyli się także uczniowie z jarocińskich szkół.

 

Problemy z odpadami, które często nie trafiają do kubłów na to przeznaczonych, znany jest nie od wczoraj.

 

Dlatego raz w roku wszyscy zakasują rękawy i zabierają się do sprzątania. Akcja Sprzątanie świata - Polska ma już prawie 30 lat.

 

Większość uczestników to dzieci i młodzież ze szkół i placówek oświatowych. Nie inaczej było też w tym roku.

 

Tegoroczna akcja nastawiona była głównie na wyzbieranie śmieci plastikowych, ale inne też trafiały do worków uczestników.

 

Na pokrycie kosztów wielkiego srzątania jarocińskie starostwo przekazało ze środków budżetu powiatu - podobnie, jak w latach ubiegłych- około 10 tysięcy złotych, za którą organizatorzy kupili miedzy innymi worki na śmieci, rękawice i potrzebne narzędzia.

 

Część tej kwoty przeznaczona została na pokrycie kosztów wywozu zebranych odpadów na składowisko oraz przeprowadzenie konkursów proekologicznych.

 

Poza uczniami szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z powiatu jarocińmskiego w akcji udział wzięli również członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Społecznej Straży Rybackiej.

 

Po zakończeniu wielkiego sprzątania starosta Lidia Czechak napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych:

 

„Jak co roku powiat jarociński wspiera akcję ogólnopolską Sprzątamy ŚWIAT. Wczoraj wspólnie na terenie wszystkich gmin sprzątaliśmy nasze otoczenie, lasy, akweny. To już 27 edycja. W tym roku walczymy z plastikiem. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w akcji, ilość worków wystawiona przed naszym LO świadczy, że w edukacji ekologicznej mamy jeszcze dużo do zrobienia. Ale walczymy.”

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.