Reklama

Międzynarodowe badanie statystyczne w gminie Kotlin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Międzynarodowe badanie statystyczne w gminie Kotlin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje o planowanym badaniu ankietowym "Uczenie się osób dorosłych". Badanie będzie przeprowadzone wśród mieszkańców gminy Kotlin.

Ankieterzy statystyczni zapukają do mieszkań w gminie Kotlin. 

 - Międzynarodowe badanie Uczenie się osób dorosłych jest jednym z elementów systemu tworzącego statystyki dotyczące uczenia się osób dorosłych w Europie - mówi Arleta Olbrot, Kierownik Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych 
 

Międzynarodowe badanie statystyczne w gminie Kotlin    

Stałe, trwające przez całe życie podnoszenie kwalifikacji i umiejętności uważane jest za kluczowy czynnik rozwoju społeczno-ekonomicznego. Badanie odbywa się co 6 lat, obecnie prowadzona jest jego czwarta edycja.

 -  Podczas wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego realizowanego przez ankietera statystycznego pytamy o: uczestnictwo osób w wieku 18-69 lat w edukacji formalnej, pozaformalnej oraz uczeniu się nieformalnym,  koszty, czas poświęcony na edukację, powody i korzyści z jej podjęcia, dostęp do informacji o możliwościach uczenia się, trudności uniemożliwiające bądź ograniczające uczestnictwo w kształceniu, znajomość języków obcych oraz stan zdrowia respondenta – wyjaśnia kierownik. 

Gdzie można sprawdzić tożsamość ankietera?    

Jeśli mamy wątpliwości czy osoba, która do nas dzwoni rzeczywiście jest ankieterem możemy sprawdzić jej tożsamość: w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu pod numerami: 61 27 98 302 lub 61 27 98 356, dzwoniąc na infolinię statystyczną 22 279 99 99 kanał 7 (w dni robocze w godz. 8-15),

Dlaczego warto wziąć udział w tym badaniu ankietowym?Wnioski płynące z badania będą brane pod uwagę przy podejmowaniu działań zmierzających do rozwiązania ważnych problemów społecznych. 

 - Wyniki posłużą również do monitorowania realizacji strategii rozwojowych w zakresie edukacji i polityki szkoleniowej. Pamiętajmy, że wszystkie dane osobowe i jednostkowe informacje przekazywane podczas badania objęte są tajemnicą statystyczną i nie mogą być udostępniane w formie, która umożliwiłaby ich powiązanie z konkretną osobą, posłużą jedynie do zestawień i analiz. Są więc całkowicie bezpieczne, prosimy zatem o życzliwy udział w badaniu i udzielenie ankieterom niezbędnych informacji – wyjaśnia Arleta Olbrot, Kierownik Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Badanie na terenie gminy Kotlin potrwa do końca marca.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.          
    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy