Reklama

Ludzie się wkurzają na kolejki w wydziale komunikacji [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Ludzie się wkurzają na kolejki w wydziale komunikacji [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Cały czas docierają do nas sygnały o trudnej sytuacji w jarocińskim wydziale komunikacji [pisaliśmy o tym także TUTAJ]. Ludzie ustawiają się tam w długiej kolejce do przerejestrowania pojazdu już od piątej rano, a i tak często odchodzą „z kwitkiem”. Dlaczego tak jest?

 

 

- Jak długo jeszcze ludzie będą odchodzili z kwitkiem z jarocińskiego wydziału komunikacji. To co tam się dzieje to skandal, nie można zarejestrować pojazdu - informuje nas jeden z internautów.

 

 

A ktoś inny pyta:

 

 

- Czy jest za mało ludzi do pracy czy jak? Może trzeba zwiększyć zatrudnienie. Wziąłem urlop w pracy, aby zarejestrować auto, jednak widzę, że jedynie straciłem dzień urlopu. (…) Takie rzeczy chyba nie są normalne. Ja rozumiem, gdyby około godziny 13.00 zabrakło numerków, aby urzędnicy mogli wyjść o czasie do swoich rodzin, ale żeby o godzinie 9.17 już wiedzieć że się nie wyrobią?

 

 

 

 

Szef referatu komunikacji wyjaśnia, że przyczyną jest okres urlopowy związany z feriami zimowymi.

 

 

- Każdy chce wyjechać gdzieś z dziećmi, a sytuację mamy teraz taką, że brak jednego pracownika już wpływa na to, że kolejka się wydłuża - tłumaczy Grzegorz Warmuz. I dodaje: - Od poniedziałku będzie już pełna obsada i nie będzie tak dużego problemu. Pomocą służą także dwie osoby zatrudnione na staż.

 

 

 

Kierownik referatu przypomina, że informuje o możliwości składania zawiadomień dotyczących zbycia lub nabycia pojazdu można składać w wersji elektronicznej na stronie gov.pl.

 

 

Warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego ePUAP. Do zgłoszenia należy także załączyć kopię lub czytelną fotografię umowy kupna-sprzedaży.

 

 

 

Przyczyną kolejek w referacie komunikacji jest zmiana przepisów, które nakładają obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu, czyli na przykład podpisania umowy kupna-sprzedaży pojazdu albo umowy darowizny pojazdu w terminie do 30 dni kalendarzowych.

 

 

Zbycie lub nabycie powinny zgłosić dwie strony - zarówno dotychczasowy jak i nowy właściciel pojazdu.

 

 

Osobom, które nie dopełnią tego obowiązku grożą kary w wysokości od 200 do 1.000 złotych nakładane w drodze administracyjnej przez starostę według wykazu przekazanego przez referat komunikacji.

 

Dotyczy to jednak tylko tych właścicieli, którzy nabyli pojazd po 1 stycznia 2020 roku. Tymczasem do urzędu zgłaszają się osoby, które sprzedały albo kupiły pojazd wcześniej. One, co prawda też muszą go przerejestrować, ale nie potrzebują tego robić natychmiast, ponieważ ich nie dotyczą kary nakładane przez starostę.   

 

 

[AKTUALIZACJA - czwartek, 6 lutego, godz. 8.00]

 

 

Cały czas napływają do nas informacje o trudnej sytuacji w jarocińskim referacie komunikacji.

 

 

- Jest już luty a ludzie i tak przychodzą jeszcze do wydziału komunikacji. Dzisiaj od 4 rano stali w kolejce. Numerki skończyły się po 7.15 - informuje pani Karolina.

 

 

Ktoś inny w komentarzu nie zgodził się z tą opinią.

 

 

- Nie od 4 tylko o 5.15 był pierwszy pan - trochę złe informacje ktoś tu ma. A numerki były wydawane od 7.22, więc kiepski informator.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE