Reklama

Likwidacje placówek. Władze: Nie zrezygnujemy. Protesty zawsze były

Opublikowano:
Autor:

Likwidacje placówek. Władze: Nie zrezygnujemy. Protesty zawsze były  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do końca lutego Rada Miejska w Jarocinie musi podjąć uchwały o zamiarze likwidacji kilku publicznych przedszkoli i Zespołu Szkół w Wilkowyi.

Ubiegłotygodniowe spotkania z mieszkańcami pokazały, że władzom gminy będzie ciężko przekonać do pomysłu rodziców i nauczycieli. Obie strony wydaja się być zdeterminowane.

- To, co państwo mówicie - tak dokładać trzy kolejne miliony - nie ma takiej możliwości. Gmina dobiła do ściany - tłumaczy powody przekształceń burmistrz Adam Pawlicki.

- Rodzice nie chcą niepublicznych placówek. Chcą szkół publicznych - odpowiadają mieszkańcy. - W żaden sposób nie zgadzamy się na proponowane zmiany.

W obronie placówek powstają akcje na portalach społecznościowych i zbieranie podpisów. Mieszkańcy zapowiadają protesty, a co bardziej zdeterminowani i pikietę pod urzędem.

- Zawsze były protesty na początku. Później okazywało się, że te przekształcenia mają sens, że przynoszą efekty - tłumaczy wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. - Gmina się nie wycofuje. Musimy dać szansę tym, którzy zainteresowali się tymi przekształceniami, którzy chcą w nich uczestniczyć i chcą się tego podjąć.

Dzisiaj uruchamiamy specjalny serwis poświęcony proponowanym zmianom w oświacie. Znajdziecie tutaj między innymi relacje dotyczące wszystkich spotkań, argumenty władz miasta, nauczycieli i rodziców. Będziemy go sukcesywnie rozbudowywać.

O zmianach również w dzisiejszym wydaniu Gazety Jarocińskiej, która publikuje m.in. ciekawy wywiad z burmistrzem Adamem Pawlickim.

Zobacz nasze podsumowanie WIDEO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE