Reklama

Lekarz jechał do pacjentki wozem bojowym. STRAŻACKI RAPORT TYGODNIA

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adam Majewski

  Lekarz jechał do pacjentki wozem bojowym. STRAŻACKI RAPORT TYGODNIA       - Zdjęcie główne

Strażacy coraz częściej pomagają w szpitalu | foto Adam Majewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomoc strażaków jest bezcenna. Coraz częściej wyjeżdżają do szpitala

Reklama

  37 interwencji przeprowadzili jarocińscy strażacy w minionym tygodniu.
 
Zabezpieczanie lądowania śmigłowca LPR-u, interwencja na obwodnicy Jarocina i na drodze Żerków - Jarocin, pożary trawy na nasypie kolejowym, samochodu - to tylko część zdarzeń z ubiegłotygodniowego meldunku Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie w dniach od 22 do 28 marca.

Najwięcej interwencji stanowiły te związane z walką z koronawirusem. 14 razy ratownicy udawali się do szpitala, aby sprawdzić ustawiony tam namiot. 2 razy zostali skierowani do rozwożenia posiłków do osób objętych kwarantanną. 8 raz transportowali ratowników do pobierania wymazów od osób przybywających na kwarantannie domowej.

 

W minionym tygodniu doszło kolejne zadanie dla strażaków.  Znacząco wzrosły zachorowania na Covid19. Błyskawicznie wyczerpują się w szpitalach zasoby tlenu. W kilku komendach Państwowej Straży Pożarnej zostały utworzone banki tlenowe.  To właśnie z tych magazynów jest on dostarczany do szpitali.  W minionym tygodniu dwa transporty dotarły do Jarocina. Nasi strażacy uczestniczyli w rozładunku tlenu.                  

 

Co jeszcze znajduje się w strażackim raporcie tygodnia?

 
W poniedziałek zabezpieczali lądowanie śmigłowca LPR-u. Ratownicy „z nieba” przylecieli z misją do kobiety, która potrzebowała pomocy medycznej.  

Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy kobiecie, sprawdzono także natlenienie organizmu pulsoksymetrem. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wylądowało na boisku sportowym na ulicy Sportowej oddalonym od osoby poszkodowanej o 500 m.  Wozem bojowym przewieziono lekarza LPR-u do mieszkania pacjentki na ul. Waryńskiego.
Kobieta została przewieziona przez karetkę transportową wraz z lekarzem LPR do SOR w Jarocinie.  

We wtorek rano strażaków zadysponowano do Łobzowca (gm. Jaraczewo), gdzie paliła się altana przylegająca do budynku mieszkalnego. Jeszcze przed przybyciem ratowników ogień gasiły osoby postronne. Nadpalone elementy rozstały zdemontowane. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną. Nie wykryto zagrożenia.


Trzy zastępy straży pożarnej skierowano do zderzenia dwóch pojazdów na obwodnicy Jarocina.

Przed Żerkowem doszło do zdarzenia drogowego.  Na jednym z łuków z drogi wypadło auto osobowe. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Tam interweniowały dwa zastępy straży pożarnej.


Ponadto gasili pożar trawy na nasypie kolejowym w Jarocinie oraz auta dostawczego w  Żerkowie.

 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy