Wiesław Schreiber pełnił w ostatnich latach funkcję zastępcy wieloletniego wójta Nowego Miasta - Aleksandra Podemskiego. Ten ostatni już wcześniej zapowiedział, że po 34 latach zarządzania gminą mijająca kadencja będzie jego ostatnią.
Wiesław Schreiber został wójtem Nowego Miasta
Wcześniej Schreiber przez lata był związany z jarocińskim samorządem, gdzie pełnił między innymi szefem obrony cywilnej. Na terenie Nowego Miasta zamieszkuje od kilkunastu lat. W niedzielnych wyborach głosowali na niego 2.253 osoby, co dało 64,3 procent uprawnionych do głosowania.Jego kontrkandydatką była ex radna powiatowa, członek zarządu powiatu średzkiego, a także sołtys Nowego Miasta Agnieszka Król. Głos na nią oddało 1251 osób - co dało poparcie na poziomie 35,7 procenta.
Po 34 latach nastąpi więc historyczna zmiana władzy w Nowy Mieście.
Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Schreibera zdobył też większość spośród 15 mandatów w nowomiejskiej radzie gminy. Wprowadzi do gremium uchwałodawczego aż 10 osób. Jego kontrkandydatka - komitet KWW Nasze Sprawy - będzie miał troje radnych. Mandat w radzie zdobyła też Agnieszka Kró. Dwóch pozostałych kandydatów weszło do rady z Porozumienia Samorządowego.
Jak wyniki wyborów ocenia Wiesław Schreiber?
- Dziękuję wszystkim Wyborcom za spełnienie swojego obowiązku obywatelskiego i wzięcie udziału w wyborach samorządowych. Otrzymałem od Państwa poważny kredyt zaufania, zdobywając 64,30% poparcia. Bez wsparcia i dobrej opinii ze strony moich zwolenników taki wynik byłby niemożliwy. To wielki zaszczyt oraz niezmierna radość, że będę mógł dla Was dalej pracować. Przede mną i radnymi bardzo dużo wyzwań i ciężkiej pracy. Bardzo się cieszę, że moja dotychczasowa prac na rzecz lokalnej społeczności została zauważona i doceniona. Obowiązki wynikające z piastowania najważniejszej funkcji w naszej małej ojczyźnie będę wykonywał sumiennie i najlepiej jak potrafię. Była to wymagająca kampania, dzięki której zdobyłem dużo doświadczenia. Dziękuję konkurentom za dostarczenie wielu emocji i liczę na dobra pracę na rzecz dobra naszych mieszkańców - mówi Wiesław Schreiber
Agnieszka Król wybory podsumowała w mediach społecznościowych.
- Obiecałam Mieszkańcom już dawno, dlatego wystartowałam. Dotrzymałam słowa, jak zaw-sze. Niczego nie żałuję. Mieszkańców decyzję absolutnie uszanuję, wygranym szczerze gratuluję, pracy nie zazdroszczę. Bardzo serdecznie dziękuję mojej niezawodnej drużynie. Jesteście wspaniali. Dalej twierdzę, że najlepsi, choć niedocenieni. Mamy siebie. A to ważne. Może i ważniejsze, niż mandaty. Bardzo dziękuję mojej Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym - za wszystko - napisała Agnieszka Kól
- Paradoksalnie wyborcza przegrana jest moją osobistą wygraną. Wygrałam moje stare, w miarę spokojne życie, wolność decydowania o tym kiedy chcę się z kimś spotkać, kto to będzie, gdzie i w jakim czasie z kim pojadę. To dla mnie bardzo cenne. Byłabym w stanie z tego wszystkiego zrezygnować, ale widocznie los ma na mnie inny pomysł, za co mu dziękuję. To nie będzie łatwa kadencja. Łatwo już było. Życzę przyszłemu wójtowi wytrwałości, siły i zdrowia, radnym "starym" i "nowym" niesłabnącego zapału w dążeniu do tego, żeby w naszej Gminie żyło się mieszkańcom najlepiej – podsumowała kandydatka na wójta Nowego Miasta.
Kto wygrał wybory do Rady Gminy w Nowym Mieście?
KWW Wiesława SchreiberaZofia Kędziora - 161 głosów
Szypura Lucyna - 118 głosów
Banaszak Marek - 140 głosów
Szymon Szymczak - 136 głosów
Mateusz Koterba - 65 głosów
Aneta Suś - 92 głosy
Beata Stachowiak - 100 głosów
Leszek Zacharyasz - 154 głosów
Miłosz Fiderek - 133 głosy
Krystian Senk - 188 głosów
KWW NaszePSR
Jacek Nyczke - 93 głosy
Agnieszka Król - 173 głosy
Juliusz Twardowski - 177 głosów
Porozumienie Samorządowo - Ludowe
Bartłomiej Banaszak - 139 głosów
Błażej Matuszak - 58 głosów
Frekwencja w gminie Nowe Miasto wyniosła 51,54 procenta.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.