Reklama

W hołdzie zamordowanym policjantom [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

W hołdzie zamordowanym policjantom [WIDEO, ZDJĘCIA]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Obelisk ku czci policjantów zamordowanych w czasie II wojny światowej odsłonięto przed Komendą Powiatową Policji w Jarocinie.

 

 

W uroczystości uczestniczyli m.in.: insp. Piotr Mąka, dyrektor biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, nadkom. Krzysztof Musielak, starosta jarociński Lidia Czechak i wicestarosta Katarzyna Szymkowiak oraz władze samorządowe Jarocina, Jaraczewa i Kotlina, mł. bryg. Tomasz Krawczyk, KP PSP w Jarocinie, przedstawicielka wojewody wielkopolskiego, rodziny pomordowanych policjantów oraz funkcjonariusze jarocińskiej komendy i uczestnicy VI Turnieju Klas Policyjnych województwa wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka [ZOBACZ TUTAJ]

 

W tym roku przypada 100. rocznica powołania do życia Policji Państwowej.

- Pomimo iż Jarocin był miastem powiatowym, posterunki znajdujące się na jego terenie podlegały w przedwojennych latach Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie. W 1923 roku na terenie powiatu jarocińskiego funkcjonowało osiem posterunków policji. Rozlokowane one były w takich miejscowościach jak Jarocin, Kotlin, Robaków, Żerków, Komorze, Nowe Miasto i Jaraczewo. Służbę na tych posterunkach pełniło 43 funkcjonariuszy z czego 20 w Jarocinie. 2 stycznia 1933 roku powołana została Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie – przypomniała historię asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Po czym odsłonięto obelisk poświęcony 31  policjantom powiatu jarocińskiego zamordowanych w czasie drugiej wojny światowej. Pomnik poświęcił ksiądz prałat Dariusz Matusiak, kapelan policji.   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE