Reklama

Krzyżowa Droga Milczenia z kaplicy w Chrzanie do kościoła w Dębnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Krzyżowa Droga Milczenia z kaplicy w Chrzanie do kościoła w Dębnie - Zdjęcie główne

Krzyżowa Droga Milczenia z kaplicy w Chrzanie do kościoła w Dębnie | foto Materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzyżowa Droga Milczenia to inicjatywa Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dębnie. W zależności od pogody - przygotowano dwie trasy, które liczą 5,5 km oraz 8 km.

Reklama

Krzyżowa Droga Milczenia odbędzie się w Niedzielę Palmową (2 kwietnia). Początek około godz. 18.00 przy kaplicy w Chrzanie. Można będzie wejść do środka i się pomodlić. Trasa wyznaczona jest z kaplicy do kościoła w Dębnie. Z inicjatywą zorganizowania przedsięwzięcia podobnego do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ale na krótszym dystansie, wyszedł proboszcz i członkowie Kręgu Biblijnego, który działa przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dębnie

Dlaczego Krzyżowa Droga Milczenia organizowana jest z Chrzana do Dębna? 

Droga przebiega przez las. To historyczna trasa, którą kiedyś mieszkańcy Chrzana chodzili do Dębna, do swojej świątyni parafialnej. Na Krzyżową Drogę Milczenia można iść w pojedynkę lub w małych grupach, ale z zachowaniem milczenia. Nie ma pośpiechu, każdy idzie swoim tempem.

Na trasie stacje Drogi Krzyżowej zostaną wyznaczone przez krzyże z tabliczkami. Teksty do rozważania Męki Pańskiej będą dostępne w dwóch formach - drukowanej i elektronicznej (do pobrania ze strony parafialnej). Ważne, aby zorganizować sobie transport powrotny, a także zadbać o odpowiedni do pogody ubiór oraz o zabranie ze sobą tego, co zwiększy bezpieczeństwo na drogach np. odblasków czy kamizelek. 

Nie możesz iść na Krzyżową Drogę Milczenia? Wybierz się na adorację i apel do Dębna 

Od godz. 20.00 do 21.00 w kościele w Dębnie będzie trwała adoracja Najświeższego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie - o godz. 21.00 - będzie Apel Jasnogórski. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby wyruszyć w drogę, może przyjechać tylko na modlitwę.

- Ta Droga Krzyżowa daje możliwość modlitwy indywidualnej, spotkania z Bogiem w ciszy i otoczeniu pięknej przyrody.  W naszym głośnym świecie to jest szczególnie ważne. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. W tym roku Niedziela Palmowa to również rocznica śmierci papieża Jana Pawła II - podkreślają organizatorzy.  

Ważne informacje:

  • Można iść indywidualnie lub małymi grupkami w milczeniu.
  • Na trasie będą umieszczone stacje Drogi Krzyżowej w postaci krzyży z tabliczkami.
  • Rozważania będą do zabrania w kaplicy (drukowane) lub w wersji elektronicznej do pobrania [TUTAJ]
  • Transport powrotny we własnym zakresie.
  • Należy ubrać się odpowiednio do pogody (trasa jest terenowa - przez las).
  • W zależności od pogody przygotowane są 2 warianty trasy - szczegółowe informacje można znaleźć na parafialnej stronie internetowej: www.parafia-debnonw.pl/droga-milczenia
 

Wariant 1 „na dobrą pogodę” (trasa leśna) - Dworcowa, Sportowa, przez przejazd i lasem do Dębna - trasa liczy ok. 5,5 km - czas ok. 1,5 do 2 godz.

Wariant trasy „na niepogodę” (trasa prowadząca drogami asfaltowymi) - Dworcowa, przejazd kolejowy, Neorol, Osiedlowa i dalej w kierunku Dębna - trasa liczy ok. 8 km - czas ok. 2,5 godz.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy