Reklama

Kręte „drogi” ścieżki rowerowej między gminą a powiatem

Opublikowano: śr, 10 kwi 2019 08:56
Autor:

Kręte „drogi” ścieżki rowerowej między gminą a powiatem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Temat budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi ma już swoją historię a sam projekt najwyraźniej nie ma szczęścia. Pech chciał, że do tej budowy trzeba było „dwojga” - burmistrza Jarocina i starostę, nawet trojga, bo jeszcze burmistrza Żerkowa. Tych dwoje pierwszych jest w tej sprawie jednak najważniejszych.
 

 

Nie jest tajemnicą, że między gminą Jarocin a powiatem zawsze iskrzyło. Dobrze było tylko wtedy, kiedy na stanowisku starosty był Bartosz Walczak - protegowany burmistrza Adama Pawlickiego.
 

 

Wtedy też powstała koncepcja budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Na żerkowskim rynku z przytupem podpisane zostało nawet porozumienie trzech samorządów w sprawie współpracy przy tej inwestycji i wspólnego finansowania ścieżki [więcej na ten temat TUTAJ]. Później jednak starosta Walczak został odwołany z funkcji. Jego miejsce zajął Teodor Grobelny a powiat odciął się od gminy Jarocin. Odwrotne relacje też nie były zbyt przyjazne.
 

 

Temat ścieżki stał się sztandarowym przykładem oziębłości wzajemnych stosunków i można powiedzieć - ofiarą tego konfliktu [więcej czytaj TUTAJ].
 

 

[UWAGA, czeka nas ważna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

Oba samorządy do tego stopnia nie mogły się dogadać, że w rezultacie burmistrz Jarocina zdecydował, że będzie budował swoją ścieżkę - tylko na terenie gminy Jarocin, czyli do ostatnich zabudowań w Wilkowyi [więcej czytaj TUTAJ]..
 

 

Z kolei powiat z gminą Żerków pracowały nad swoim projektem ścieżki - wzdłuż drogi powiatowej Jarocin - Żerków. Ta budowa został już nawet rozpoczęta i jest w trakcie realizacji [szczegóły TUTAJ].

 

 

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych zmieniła się władza w powiecie. Rządy objęła Lidia Czechak (PiS). Temat budowy ścieżki rowerowej między gminą Jarocin a powiatem wrócił i był jednym z punktów spotkania burmistrza i starosty.
 

 

Adam Pawlicki zadeklarował, że gmina Jarocin wesprze powiat finansując połowę kosztu budowy nowej ścieżki na swoim terenie. Stanęło na tym, że należy przeprojektować przebieg ścieżki i poprowadzić ją tam, gdzie teraz nie ma chodników.
 

 

- Jeśli powiat podtrzyma swoją obietnicę i przeprojektuje ten odcinek, to myślę, że na wiosnę ścieżka może być wybudowana - deklaruje Adam Pawlicki.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  To już było...

  Sitwa to rządziła kiedyś. A popierał ją Jozin z Bagien. Dyrektorka z Joku z wyrokiem za lepkie rączki, prezio i księgowa od wysypiska z zarzutami karnymi, prezio od mieszkaniówki z wyrokiem nakazującym zwrot pieniędzy do spółki, prezio od basenów co kupił płytki ceramiczne od syna, który złamał ustawę antykorupcyjną.

 • 3 lata temu | ocena +9 / -1

  czy powiat zabezpieczył środki? czy radni podjęli odpowiednią uchwałę? co na to wicestarosta?

  pani Szymkowiak, jako wice od inwestycji proszę poinformować mieszkańców, czy pani zadniem jako fachowca i znawcę od inwestycji, które pani podlegają będzie budowana ścieżka czy nie? czy ma pani takie przebicie że potrafi pani merytorycznie przekonać radę aby dała pieniadze?czy zabezpieczyła pani pieniadze na ta inwestycję? Mieszkańcy chcą wiedzieć, a pani musi mieszkańców informować,

 • 3 lata temu | ocena +8 / -3

  Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskiego

  629.000 straty w szpitalu tylko w styczniu 2019. Plan finansowy szpitala który zostawił prezes szpitala Mazurek szef lokalnej Platformy Obywatelskiej to strata szpitala w 2019 w wysokości 5.588.000. Ponad 5,5 miliona straty. Powiat będzie musiał pokryć tę stratę. Na drogi i ścieżki zabraknie kasy.

 • 3 lata temu | ocena +13 / -2

  Koalicja PiS i PSL ma inne priorytety

  Oni wolą utrzymywać dwóch sekretarzy powiatu. Jednego niezgodnie z prawem zwolnionego i drugiego partyjnego dublera z PSL. Za chwilę będą utrzymywać dwóch dyrektorów PCPR. Jednego niezgodnie z prawem zwolnionego i drugiego partyjnego dublera z PiS. Ważniejsza realizacja programu PARTYJNE KORYTO PLUS niż budowa ścieżek i dróg.

 • 3 lata temu | ocena +12 / -3

  Pożyjemy zobaczymy czy mam rację

  Nie wierzę że powiat będzie budował ścieżkę z Jarocina do Wilkowyi. Nawet z 50%dofinansowaniem z gminy Jarocin którą deklaruje burmistrz Adam Pawlicki. Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala po dwóch latach rządów PO w szpitalu prezesa Mazurka lat 72 i nadzorcy Martuzalskiego lat 62 na to nie pozwoli. Powiat w ciągu ostatnich 7 miesięcy przelał do szpitala 2,7 miliona złotych. W tym na bieżącą działalność wynikającą że strat szpitala 1,3 miliona w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Po dwóch latach rządów PO w szpitalu w tym roku powiat będzie jeszcze musiał przelać około 3-4 miliony w zależności od efektów i decyzji nowego prezesa szpitala z PiS Henryka Szymczaka lat 65.

 • 3 lata temu | ocena +13 / -1

  kasjer

  Za co powiat chce zbudować ścieżkę do granic gminy Jarocin? Ciekawe czy w ogóle mają zabezpieczone środki na ten kawałek z Żerkowa do Lutyni.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -4

  OLO

  BRAWO ŻERKÓW!!!