Reklama

Koronawirus w kotlińskim DPS-ie. Są wstępne wyniki testów

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w kotlińskim DPS-ie. Są wstępne wyniki testów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czy pensjonariuszom kotlińskiego Domu Pomocy Społecznej grozi ewakuacja? Są już wstępne wyniki testów na obecność koronawirusa. Sytuacja jest bardzo poważna. Starosta wprowadza specjalne procedury.

 

W miniony czwartek okazało się, że jedna z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie jest zakażona koronawirusem. Kobieta początkowo trafiła do jarocińskiego szpitala, skąd została przewieziona do placówki zakaźnej w Wolicy [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

W piątek od całej załogi i mieszkańców - łącznie ponad 200 osób, pobrane zostały wymazy do badań na obecność koronawirusa.

 

Jak informuje starosta Lidia Czechak, są już wstępne wyniki. Okazuje się, że zarażonych jest ponad 100 osób. Wśród nich ponad 40 pracowników, między innymi dyrektor placówki Janusz Krawiec.

 

Od jutra - 25 października, w DPS-ie w Kotlinie wprowadzone zostaną specjalne procedury. Załoga - pozostało 37 osób - będzie pracowała w systemie zmiennym.

 

Starosta przyznaje, że sytuacja jest bardzo trudna. Zaznacza jednak:

 

- Damy radę. Musimy.

 

Na jutro także zapowiada więcej szczegółowych informacji. Będziemy je podawać na bieżąco.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE