Reklama

Kontrola w nowomiejskiej bibliotece

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Biblioteka Nowe Miasto

Kontrola w nowomiejskiej bibliotece - Zdjęcie główne

foto Biblioteka Nowe Miasto

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto zawitał Zespół do spraw Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2022”. Kontrolowano prawidłowości wykonania zadania dotyczącego zakupu książek.

Reklama

Czym jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0?

Program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki

Kontrola w nowomiejskiej bibliotece

Zadanie realizuje między innymi nowomiejska biblioteka. Dlatego do Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto zawitał Zespół do spraw Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2022” kierunek interwencji 1.1 - Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych z Biblioteki Narodowej w Warszawie. Kontrolowano prawidłowości wykonania zadania dotyczącego zakupu książek. Wyniki kontroli znane będą dopiero w styczniu, jednak pracownicy placówki są dobrej myśli. - Kontrola przebiegła pomyślnie - informuje dyrektor nowomiejskiej biblioteki, Monika Buchwald.

Nowomiejska książnica od lat jest beneficjentem programu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu księgozbiór biblioteki oraz jej filii jest stale aktualizowany i wzbogacany o pozycje odpowiadające zainteresowaniom czytelników. W zasobach pojawia się też wiele nowości wydawniczych. W tym roku na półki biblioteki oraz filii w Boguszynie i Chociczy trafiło łącznie ponad 1100 publikacji (zakupionych z dofinansowania i wkładu własnego). 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy