Reklama

Konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z ziemniaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z ziemniaka - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz drugi Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza konkurs na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „ Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”.

Reklama

Znacie jakąś potrawę z ziemniaka? Pewnie znajdzie się kilka. A może macie rękę do warzyw? To konkurs dla was.

 

Konkurs na największą pyrę oraz potrawę z ziemniaka

Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych z pyry oraz promocja Województwa Wielkopolskiego poprzez prezentację jego tradycji kulinarnych oraz popularyzacja kuchni regionalnej. Budowanie tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, a także budowanie pozytywnego wizerunku województwa zgodnie z celami zawartymi w Programie Promocji Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski i Żywności Wysokiej Jakości na lata 2021-2030.

Przedmiotem konkursu jest przedstawienie największej wielkopolskiej pyry oraz wykonanie potrawy z pyry i kapusty charakterystycznej dla województwa wielkopolskiego. Potrawa zgłoszona do konkursu powinna być wytwarzana w małej skali, tradycyjnymi metodami, ze składników lokalnie dostępnych, wywodzić się z tradycji i kultywowanych w regionie zwyczajów.

Do konkursu można zgłaszać pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego. Pyra musi być zgłoszona przez uczestnika, w którego gospodarstwie została wyhodowana. Ziemniak musi pochodzić z bieżących zbiorów, a potrawa być przygotowana z pyry i kapusty w dowolnej formie kulinarnej.

Zgłaszać potrawy można do 8 września, do godz. 15:30.

 

Konkurs na największą pyrę oraz potrawę z ziemniaka. Nagrody

Laureaci otrzymają nagrody finansowe i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w kategorii na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry.

Największa wielkopolska pyra:

  • I miejsce 1.000 zł
  • II miejsca 700 zł
  • III miejsca 500 zł
Potrawa z pyry i kapusty:

  • I miejsce 1.500 zł
  • II miejsce 1.000 zł
  • III miejsce 700 zł
W Konkursie na potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka” 10 wyróżnionych uczestników otrzyma nagrody finansowe w wysokości 500 zł.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy