Reklama

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok

Opublikowano: śr, 28 kwi 2021 11:54
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok - Zdjęcie główne

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok. Czy ze względu na pandemię termin zostanie wydłużony?

Reklama

Zgodnie z obowiązującym prawem, na rozliczenie się ze skarbówką w zakresie rocznego podatku PIT, mamy czas do 30 kwietnia.

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok. Czy ministerstwo finansów przedłuży termin?

W ubiegłym roku ze względu na ogłoszony stan pandemii ministerstwo finansów wydłużyło czas na rozliczenie PIT-u za 2019 rok.

Zmiana wynikała bezpośrednio z dużych ograniczeń pracy urzędów skarbowych - większość z nich uniemożliwiała osobiste wizyty.

W tym roku taka sytuacja się nie powtórzy, ponieważ praca urzędników skarbowych wróciła do normy sprzed pandemii

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok. Zwróć uwagę na terminy

Rozliczając się na deklaracji PIT-36 i PIT-37 za 2020 rok za pośrednictwem rządowej usługi Twój e-PIT, warto zwrócić uwagę na to, że termin rozliczenia PIT przez Twój e-PIT również przypada 30 kwietnia.

Jest jednak jedna podstawowa różnica pomiędzy tymi deklaracjami. PIT-37 w Twój e-PIT zostaną automatycznie złożone 30 kwietnia, nawet jeśli podatnik o nich zapomni i osobiście nie zaakceptuje zeznania.

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok. Ważne szczegóły

Inaczej wygląda sytuacja z PIT-36. Deklaracja ta nie zostanie bowiem automatycznie zaakceptowana i przesłana do skarbówki 30 kwietnia.

Podatnicy rozliczający się na PIT-36 muszą zatem pamiętać o rozliczeniu go w swoim zakresie (w formie elektronicznej lub papierowej), bądź o uzupełnieniu danych i zaakceptowaniu PIT-36 w Twój e-PIT, najpóźniej dnia 30 kwietnia.

Brak akceptacji deklaracji i brak rozliczenia PIT-36 w innym zakresie będzie oznaczało niezłożenie deklaracji PIT w obowiązującym terminie.

Kończy się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2020 rok. Jak to zrobić?

Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji online lub telefonicznie.

„Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo” - zaznacza Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w e-Urzędzie Skarbowym na stronie www.podatki.gov.pl, za pomocą której wpłynęło dotychczas prawie 5 milionów zeznań podatkowych.

Można je również składać za pomocą systemu e-Deklaracje. Administracja skarbowa zachęca do korzystania e-usług fiskusa zwłaszcza teraz, w dobie pandemii.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.