Reklama

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki można wrzucić pod urzędem

Opublikowano:
Autor:

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki można wrzucić pod urzędem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkie czerwone serce na nakrętki stanęło na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Pięć kolejnych już wkrótce stanie także w innych miejscach gminy Jarocin. Pieniądze, które zostaną uzyskane ze zbiórki nakrętek zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

Serce, które stanęło przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie (al. Niepodległości), wykonali strażacy ochotnicy z OSP w Mieszkowie. 5 kolejnych serc zostanie zakupionych przez Fundację Rozwoju Południowej Wielkopolski w Jarocinie. O tym, gdzie zostaną umieszczone urząd ma informować na bieżąco.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem

 

Mamy nadzieję, że jedno z nich trafi do Witaszyc. Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna już od dawna angażowała się w zbieranie nakrętek dla Michałka Jędrasiaka, a obecnie zbiera je z myślą o Antoninie Forszpaniak - małej mieszkance wsi, która potrzebuje środków na rehabilitację i leczenie. OSP próbowało już wcześniej zebrać środki na zakup takiego pojemnika, który miałby stanąć przy remizie i pozwoliłby na pozostawianie nakrętek przez cały czas, a nie tylko w czasie dyżurów strażaków. Niestety z kwoty 2500 zł udało im się zebrać tylko 900 zł.

 

Przez cały czas na zrzutka.pl trwa jeszcze akcja "Serce dla Dobieszczyzny". Sołectwu do zakupu pojemnika brakuje już tylko 600 zł. Akcję można wesprzeć jeszcze przez 10 dni. 

 

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Zbiórka nakrętek organizowana jest najczęściej w szczytnych celach. Przykładem może być zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia. Każdy powód jest dobry, aby zbierać nakrętki i przekazywać je na cele charytatywne.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem


Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed przed wyrzuceniem.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem

 

W sierpniu charytatywne serce ustawione zostało w Żerkowie, a w połowie listopada przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Zakup tego ostatniego pojemnika sfinansowało starostwo powiatowe.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE