Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz czwarty. Tym razem niekoniecznie w nocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz czwarty. Tym razem niekoniecznie w nocy - Zdjęcie główne

Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest z inicjatywy księdza Jacka Stryczka. W tym roku na terenie powiatu jarocińskiego zostanie zorganizowana już po raz czwarty | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest przez oddział Akcji Katolickiej działający przy parafii św. Marcina w Jarocinie. Do wyboru są dwie trasy. Można też pójść na EDK z Panienki do Gostynia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa zostanie zorganizowana w piątek 26 marca. Tym razem jednak ze względów epidemiologicznych uczestnicy nie będą wychodzić wspólnie. bez określonej godziny. Organizatorzy zachęcają do przejścia trasy niekoniecznie w nocy, ale również w ciągu dnia.
 
Pakiety startowe w cenie 20 zł, zawierające oprócz opisu trasy, mapy i rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, również smycz i zakładkę magnetyczną, dostępne będą w biurze parafialnym do 25 marca (włącznie). Kancelaria czynna jest w poniedziałki w godz. 10.00-12.00, środy w godz.10.00-12.00, 15.00-16.00 oraz w 
czwartki i piątki w godz. 10.00-12.00.
 
Zapisać można się jedynie poprzez stronę EDK, na której dostępne są też rozważania do poszczególnych stacji. Jarociniacy mają do wyboru dwie trasy. Zielona Jana Pawła II licząca 44 km prowadzić będzie przez Cielczę, Mieszków, Radliniec, Dębno, Lgów, Brzóstków, Żerków i Wilkowyję z powrotem do Jarocina. Druga - Czerwona św. Marcina jest krótsza o 4 km. Ci, którzy wybiorą 40-kilometrową trasę pójdą przez Wolę Książęcą, Magnuszewice, Witaszyce, Zakrzew, Golinę, Siedlemin i Roszków.  
 
Za uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odprawiona zostaną dwie msze święte w kościele św. Marcina: o godz 8.00 oraz 19.00.
Dla osób uczestniczących we mszach świętych, przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa - jeśli w kościele będzie zbyt wiele osób, można skorzystać z krużganków kościoła. EDK jest wyzwaniem indywidualnym. Dostajesz tylko mapę i opis, reszta należy do Ciebie. Przejdź drogę w samotności i ciszy. Sam bierzesz za siebie odpowiedzialność - dobrze się przygotuj! - podkreśla Szymon Hypki, koordynator EDK w Jarocinie. 
 
Już w zeszłym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa nie mogła się odbyć w dotychczasowej formie. Modlitwę podjęto w intencji zatrzymania pandemii koronawirusa.
Na terenie powiatu jarocińskiego EDK organizuje też parafia w Panience. Trasa Najświętszego Imienia Jezus liczy 40 km i prowadzi do Gostynia. Uczestnicy wyruszą w piątek 19 marca. O godz. 20.00 odprawiona zostanie w ich intencji msza św. Ta nietypowa forma nabożeństwa odbędzie się już po raz czwarty. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy