Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa miała być za tydzień. W intencji ustania epidemii

Opublikowano:
Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa miała być za tydzień. W intencji ustania epidemii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do niedawna na stronie www.edk.org.pl trwały zapisy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Parafia św. Marcina zaproponowała w tym roku dwie trasy po 40 km każda, a z parafią w Panience można było pójść do sanktuarium do Gostynia.

 

 

 

Organizatorzy początkowo podkreślali, że istotą EDK jest zmaganie się podczas indywidualnej, samotnej wędrówki w nocy, dlatego zachęcali, aby nie tylko nie rezygnować z udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, ale odprawić ją w intencji ustania pandemii koronawirusa.

Jedenasta edycja odbywa się pod hasłem: „Droga Przebaczenia - Od zranienia do uzdrowienia”. Wyjście na trasy w piątek 3 kwietnia miały poprzedzić, jak co roku, msze św. z indywidualnym błogosławieństwem.  

 

„Nie ma jednak konieczności wspólnego uczestniczenia we Mszy Świętej na rozpoczęcie EDK. Dotyczy to miejscowości, w których ilość osób uczestnicząca we Mszy Świętej byłaby znacząca. W tym roku można zaplanować początek EDK w mniejszym gronie. Na przykład w gronie przyjaciół przy przydrożnym krzyżu czy pod kościołem” - pisał ksiądz Zbigniew Gełdon, rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która jest najszybciej rozwijającym się obecnie wydarzeniem religijnym.

 

Obecnie, w sytuacji, gdy pandemia koronawirusa jeszcze się rozwinęła, w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można będzie wziąć udział jedynie w sensie duchowym. Rozważania do poszczególnych stacji są do pobrania na stronie www.edk.org.pl.

 

Wesprzyj zbiórkę na szpital. Wystarczy, że klikniesz w zdjęcie i przejdziesz na stronę zbiórki.

 

Inicjator Ekstremalnej drogi Krzyżowej, ks. Jacek Stryczek wraz z osobami wspierającymi EDK proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

„Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii” - czytamy w przesłaniu księdza Stryczka, skierowanym do liderów i uczestników EDK.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE