Reklama

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła na stacjach kontroli pojazdów w Jarocinie i okolicy

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła na stacjach kontroli pojazdów w Jarocinie i okolicy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Do ogólnopolskiej akcji włączyła się także jarocińska komenda policji.

Reklama

Akcja ma na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Akcja "Twoja Światła - Nasze Bezpieczeństwo" gdzie i kiedy w Jarocinie? 

Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r. W ramach kampanii w dniach

  • 22 października,
  • 5 listopada
  • 19 listopada
  • 3 grudnia
na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Do akcji włączyły się również stacje kontroli pojazdów z Jarocina okolic. 

Badania te będą się odbywać w następujących Stacjach Kontroli Pojazdów:

  • Auto Dutkiewicz Jacek Dutkiewicz, Jarocin ul. Wrocławska 225 w godz. 8.00 – 14.0
  • Auto Dutkiewicz Jacek Dutkiewicz, Jarocin ul. NSZZ Solidarności 19 w godz. 8.00 – 14.00
  • OSKP Walczak, Jarocin ul. Powstańców Wielkopolskich 11 w godz. 07.00 – 15.00
  • OSKP Walczak, Jaraczewo, ul. Golska 59 w godz. 07.00 – 14.00

      
- Działania takie prowadzone są od kilku lat, zawsze w okresie jesienno-zimowym i mają one na celu propagowanie sprawnego i prawidłowo ustawionego oświetlenia w pojazdach. W tym roku zostaną one przeprowadzone w czterech terminach, w soboty: 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.    

Pamiętajmy, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego takich jak piesi czy rowerzyści. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe, po każdej kolizji należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego ułożenia i nie zagrażają bezpieczeństwu naszemu oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 "Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych" - czytamy na stronie Instytutu Transportu Samochodowego.     

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy