Reklama

Kamil Bachorz prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Kotlinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziennikarz lokalny - Kamil Bachorz wystartował w konkursie i objął funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kotlinie.

Poprzedni prezes Spółdzielni Mieszkanowej w Kotlinie - Leszek Głuchowski zrezygnował z zajmowanego stanowiska. 

Kamil Bachorz wybrany prezesem spółdzielni mieszkaniowej w Kotlinie      

Walne zgromadzenie członków spółdzielni na nowego szefa wybrało dziennikarza lokalnego - Kamila Bachorza. Spółdzielnią zarządza od grudnia.

Kamil Bachorz mieszka w Kotlinie. Z wykształcenia jest magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od ponad 13 lat pracuje w mediach lokalnych i ogólnopolskich - obecnie w Radiu Warta. Współpracuje również z Teleskopem w TVP Poznań. Ponadto, od ponad trzech lat jest członkiem zarządu spółki, która organizuje koncerty oraz szkolenia.    

Warto zaznaczyć, że z końcem grudnia rezygnację złożył także dotychczasowy wiceprezes spółdzielni - Zdzisław Staszak. Póki co, Kamil Bachorz nie powołał nowego zastępcy.
 
Rozmowa z KAMILEM BACHORZEM - prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Kotlinie  

                  
Dlaczego zdecydowałaś się objąć stanowisko prezesa spółdzielni mieszkaniowej w Kotlinie?

Zdecydowałem się objąć stanowisko prezesa, bo namówili mnie do tego mieszkańcy. Zanim postanowiłem kandydować, rozmawiałem z nimi na ten temat. Zapytałem - czy widzą moją osobę na tym stanowisku. Wiele odpowiedzi było pozytywnych. Zdecydowałem się więc wystartować w konkursie. Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni uznało, że należy dać mi szansę na tym stanowisku. Dlatego od 1 grudnia pełnię funkcję prezesa. W tym miejscu chciałbym podziękować także mieszkańcom, że mi zaufali.

Skąd taka zmiana branży? Przez wiele lat byłeś związany z mediami.

Dla mnie nie jest to zmiana branży. Od ponad trzech lat pełnię funkcję członka zarządu w mojej spółce, gdzie organizujemy koncerty. Doświadczenie, które zdobyłem na tym stanowisku na pewno będę chciał wykorzystać w spółdzielni mieszkaniowej. 

Nadal będziesz pracował w mediach?

Tak. Nadal będę pracował w Radiu Warta, gdzie przygotowuję materiały do lokalnych serwisów informacyjnych. Będę także prowadził program "Gościniec". Z mediów nie odchodzę, bo dla mnie to nie tylko praca, ale także hobby. Może będzie mnie trochę mniej na antenie, ale mój głos będzie można usłyszeć. 

Zrobiłeś protokół otwarcia spółdzielni? W jakiej kondycji jest SM w Kotlinie?

Tak, ale nie chciałbym jeszcze o tym mówić, bo cały czas nad tym pracuję. 

Czy w kryzysie będą podwyżki czynszu?

Trudno powiedzieć, bo ostatnie podwyżki były 31 lipca. Na razie analizujemy dokumenty i wkrótce podejmiemy decyzję. Rozmawiałem także na walnym zebraniu z mieszkańcami. Chciałem, żeby wypowiedzieli się w tym temacie, bo od samego początku dla mnie liczy się głos mieszkańców. Ich zdania są podzielone. Musimy wszystko dokładnie przeliczyć i z radą nadzorczą, która opiniuje zmiany, podjąć odpowiednią decyzję. 

Jakie masz plany na 2023 rok?

Ambitne. Chcę dobrze prowadzić spółdzielnię - tak, żeby mieszkańcy byli zadowoleni. Od początku powtarzam, że to nie jest mój „folwark”, tylko majątek mieszkańców i trzeba dobrze nim gospodarować. Chciałbym skorzystać z dofinansowań, które planuje wprowadzić rząd i założyć fotowoltaikę. Dodatkowo chcę postarać się o dotację na termomodernizację bloku przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 3a.

Na pewno będę chciał współpracować z wójtem gminy Kotlin - Mirosławem Paterczykiem, z którym odbyłem już kilka rozmów na temat funkcjonowania spółdzielni oraz starostą jarocińską - Lidią Czechak. Oczywiście, nie zabraknie także współpracy z mieszkańcami i realizacji wspólnych celów. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy