Reklama

Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Bielejewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubileusz 60-lecia obchodziło w minioną sobotę Koło Gospodyń Wiejskich w Bielejewie (gm. Jaraczewo).

Reklama

KGW przeżywają swój renesans. Panie organizują różnego rodzaju imprezy. Z sukcesami biorą udział w konkursach. W sobotę KGW z Ruska znalazło się w gronie laureatów  w konkursie ,,Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce”, którego finał odbył się w Kołaczkowie.

Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Bielejewie

Tego samego dnia panie z Bielejewa świętowały jubileusz 60-lecia. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji jubilatów przez księdza proboszcza parafii w Panience Piotra Pieprza. Następnie wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej w Bielejewie. Zebranych powitała przewodnicząca KGW Hanna Wielińska, która w imieniu zarządu koła podziękowała najstarszym członkiniom. Były również życzenia i gromkie sto lat.

W uroczystości uczestniczyły władze gminy - burmistrz Dariusz Strugała, sekretarz Olga Kaczmarek, radny Grzegorz Hybiak. Włodarz gminy podziękował paniom i panom z Bielejewa, za podtrzymywanie tradycji i krzewienie jej wśród lokalnej społeczności. Życzył niegasnącej pasji i nie mniejszego zaangażowania w kreowanie życia kulturalnego miejscowości w kolejnych latach działalności.

Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Bielejewie. Jest 11 panów

 KGW Bielejewo liczy 38 osób, w tym 11 mężczyzn.

- Panowie zaczęli przychodzić na spotkania, jak wznawialiśmy działalność, zauważyli, że fajnie jest coś zrobić dla lokalnej społeczności i tak zaczęli się zapisywać, aby nam pomagać - mówi  Hanna Wielińska, przewodnicząca KGW Bielejewo.


W uroczystości 60-lecia uczestniczyły jeszcze panie z sąsiednich Kół Gospodyń Wiejskich z Panienki, Zalesia, Góry i Brzostowa oraz Beata Walczak-Silińska, kierownik Kasy Ubezpieczenia Społecznego w Jarocinie. Na gości czekała także niespodzianka. Po przedstawieniu rysu historycznego, członkinie i członkowie koła zaśpiewali, napisaną specjalnie na tę uroczystość, pieśń. Ich występ spotkał się z żywiołowym przyjęciem przez publiczność.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy