Reklama

Jubileusz 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Sławoszewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 55-lecie istnienia świętowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Sławoszew.

Reklama

Panie świętowały w minioną sobotę. Na jubileuszu zagościły członkinie wraz z małżonkami oraz sekretarz Michał Urbaniak i przewodniczący rady Czesław Moch z małżonką. Obecna była również sołtys Beata Skowrońska. Przedstawiciele samorządu  złożyli życzenia dalszych sukcesów oraz podziękowali za dotychczasową współpracę i wkład w rozwój i szerzenie tradycji w gminie Kotlin.Do koła zapisuje się coraz więcej młodych pań. Obecnie liczy one 33 osoby.

Jubileusz 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Sławoszewie

KGW Sławoszew powstało 1966 roku z inicjatywy dziewięciu kobiet. Pierwszą przewodniczącą była Sabina Kaczmarek. Do działalności należało przede wszystkim integrowanie środowiska poprzez organizację imprez środowiskowych tj.: zabaw tanecznych, dożynek wiejskich, wieczorków, wyjazdów do teatru, wycieczek oraz organizowanie kursów: pieczenia, kroju, szycia i haftu, gotowania, garmażerki.  Członkinie zajmowały się rozprowadzaniem piskląt.

Jubileusz 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Sławoszewie. Co organizowało?

W 2000 roku odbył się u nas festyn „ Jadymy do Wos” zorganizowany przez Ja Radio i Gazetę Jarocińską.  W lipcu tego samego roku po raz pierwszy zorganizowano rajd rowerowy, który odbywa się cyklicznie. Jest organizowany przez sołtysa i radę sołecką a panie z KGW przygotowują posiłek dla wszystkich uczestników. W rajdzie bierze udział ok 150 osób. W 2008 r. TV Polonia zawitała do Sławoszewa z reportażem Runkrock, Snutki i Mickiewicz. Była wtedy kuchnia na świeżym powietrzu. Panie gotowały czerninę i szare kluski z kiszoną kapustą. KGW brało udział w Festynie z okazji 750- lecia Jarocina i wielokrotnie w dożynkach powiatowych wystawiało swoje stoisko także na Święcie Pyry w Marszewie, Dziedzictwo kulinarne w Dobrzycy, Święcie pomidora w Kotlinie czy turnieju Południowej Wielkopolski w Russowie.  Panie wielokrotnie brały udział w Przeglądzie Kultury Ludowej Jarocin-Potarzyca i zajmowały pierwsze miejsca za przygotowane potrawy czy wystrój stołu. Od 2010 r. z inicjatywy przewodniczącej Barbary Dorsz  odbywa się „Wiosenny konkurs” i biorą w nim udział wszystkie koła z gminy Kotlin. W tym roku 24 września koło wzięło udział w akcji „Szczepimy się z KGW” i w ramach festynu z wieloma atrakcjami dla dzieci i starszych odbył się jubileuszowy -  bo XX Rajd Rowerowy po gminie. Co roku członkinie organizują stół wigilijny i wielkanocny, na który są zaproszeni  radni, sołtysi z gminy oraz delegacje KGW z terenu gminy Kotlin

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy