Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z leczeniem, rehabilitacją czy zakupem leków.
Codziennie pozbywamy się bezużytecznych dla nas nakrętek od plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach czy opakowaniach po najróżniejszych płynach. Okazuje się, że recykling nakrętek jest bardziej opłacalny.
Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji.
W ostatnim czasie popularne stały się specjalne pojemniki w kształcie serca, które są ustawiane w miejscach publicznych i służą do zbierania nakrętek.
Jeden z nich stanął przy dwóch jarocińskich szkołach średnich - Zespołach Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 2. Jego zakup został sfinansowany przez Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
[ruszyła pomoc dla jarocińskiego szpitala - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]
A pierwsze nakrętki do „charytatywnego serca” wrzucili: starosta Lidia Czechak, jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak, członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki, dyrektorzy obu szkół - Marek Sobczak i Witold Bierła oraz członkowie szkolnych kół wolontariatu.
- Postanowiliśmy, że pieniądze z zebranych nakrętek trafią na leczenie dziecka z tereny naszego powiatu. Teraz pomagamy 8-latniej Antoninie Forszpaniak, która choruje między innymi na mózgowe porażenie dziecięce. Zachęcam mieszkańców do przyłączenia się do akcji. Razem możemy pomagać - stwierdziła starosta Lidia Czechak.
I dodała:
- Pomóżmy zebrać pełne serce do 20 listopada, kiedy to Antosia kończy 8 lat. Zróbmy jej prezent urodzinowy, to nic nie kosztuje. Zebrane pieniążki pomogą w rehabilitacji dziewczynki, która uchroni ją od przykurczy i innych dysfunkcji, czyli zminimalizuje jej ból fizyczny.
Do nadzorowania akcją zobowiązały się koła wolontariatu z „jedynki” i „dwójki”.
Pojemnik bardzo szybko się napełnia

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.