Jeden miał 3,2 promila, a drugi 2,2 promila. W takim stanie wsiedli za kierownicę aut.
Czytaj również: Ludzie: „Biega z nożem po ulicy”. Wezwano policję
Nadal nie brakuje kierowców, którzy wsiadają po alkoholu za kierownicę. Policja poinformowała o dwóch kolejnych amatorach jazdy na podwójnym gazie. W piątek wieczorem na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rymarkiewicza w Kotlinie wpadł mieszkaniec gminy Dobrzyca.
- 34-latek pojechał seatem cordoba na zakupy. W organizmie miał 3,2 promila. Na jego chwiejny krok zwrócił uwagę będący w pobliżu mężczyzna, który zadzwonił na policję. Dzięki temu 34-latek nie zdążył daleko odjechać. Być może też nie zdążył doprowadzić do tragedii - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Obywatelska postawa pozwoliła ująć kolejnego kierowcę, który wsiadł do samochodu po alkoholu. W poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie, że w kierunku Poznania jedzie auto, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu.
- Mieszkaniec powiatu kaliskiego jechał slalomem po całej szerokości obwodnicy Jarocina. Mitsubishi space odholowane zostało na parking, a jego użytkownik dowieziony do naszej jednostki. Wynik badania stanu trzeźwości: 2,2 promila - opisuje policjantka.
Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: - zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.