Reklama

Jarociński odcinek ścieżki rowerowej coraz dłuższy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 3 listopada 2019 12:24
Autor:

Jarociński odcinek ścieżki rowerowej coraz dłuższy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Trwa budowa drugiego - tak zwanego jarocińskiego odcinka ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków. Kiedy rowerzyści doczekają się całej ścieżki?

 

 

Wykonanie inwestycji podzielono na trzy etapy. Pod koniec czerwca oddany został pierwszy z nich - z Żerkowa w stronę Jarocina o długości 1,8 km.

 

 

Następnie przystąpiono do budowy drugiego odcinka, który - kwotą 1,5 mln zł - dofinansowała gmina Jarocin [więcej czytaj TUTAJ]. Jest to połowa kosztów, resztę wyłoży powiat, który jest właścicielem drogi [na ten temat pisaliśmy TUTAJ].

 

 

[inwestycja na osiedlu Kopernika w Jarocinie - jak długo jeszcze potrwa - na ten temat więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Za te pieniądze powstaje ścieżka o długości około 3 km i szerokości 2 m. Na odcinku około 300 m - od ulicy Sportowej do Maratońskiej oraz od Okrężnej do Lisiej (około 600 m) w Jarocinie - wykonano poszerzenie i remontu istniejącego chodnika. Oba te odcinki wybudowane zostaną z kostki brukowej.

 

 

Na kolejnym - około 1 km - planowana była nawierzchnia asfaltowa. Przebiega on od ulicy Lisiej do końca zabudowań w miejscowości Annapol w miejscu, gdzie w ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie ułożyło kanalizację.

 

 

[trwa budowa kolejnego łącznika dla Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Tam też zaprojektowane zostało miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy Lisią a Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów (Annapol, ul. Zajęcza).

 

 

Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi - jadąc od Jarocina - ścieżka pobiegnie po lewej stronie drogi. Będzie to odcinek asfaltowy o długości około 950 m.

 

 

[o zawiłej historii budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa przeczytasz TUTAJ]

 

 

Wykonanie trzeciego - ostatniego etapu inwestycji uzależnione było od tego, czy powiat otrzyma dofinansowanie, o które wnioskował do programu przebudowy dróg lokalnych.

 

 

Zakończenie budowy całej ścieżki - do Jarocina do Żerkowa planowane jest na 2021 rok.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.