Reklama

Jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora

Opublikowano:
Autor:

Jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocińska oświata i kultura rozpoczyna nowy rok szkolny z nowym dyrektorem. Po tym, jak ze stanowiska zwolniona została Paulina Warzywoda, magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić jej następcę. Kto się zgłosił i kto został wybrany?

 

 

Paulina Warzywoda pracowała w urzędzie miejskim 15 lat. Przez ostatnie ponad 2 lata szefowała wydziałowi kultury i oświaty. Po przeprowadzonym w tym roku audycie została jednak zwolniona z pracy [szczegóły czytaj TUTAJ]. Tak opisywała tę sytuację:

 

 

 

- Zostałam wezwana do gabinetu sekretarza gminy Mariusza Gryski i w obecności wiceburmistrza Bartosza Walczaka zakomunikowano mi, że w wyniku przeprowadzonego audytu, mają dla mnie wypowiedzenie - stwierdziła.

 

 

 

 

Audyt dotyczył całego urzędu miejskiego. - Nigdzie nie stwierdzono błędów, tylko u mnie. Trudno się teraz nie domyślać, czemu tak naprawdę miało to służyć. Wiedziałam, że coś się wokół mnie dzieje, ale nie spodziewałam się zwolnienia z pracy - zaznaczyła. I dodała: - Tym bardziej, że odbyło się to w czasie nieobecności mojego bezpośredniego przełożonego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

 

 

 

Kaźmierczak nie chciał komentować okoliczności zwolnienia swojej podwładnej. Podkreślił jedynie:

 

 

 

 

- W tej sytuacji można mieć różne urazy, jednak Paulina Warzywoda, odchodząc z pracy, zachowała pełen profesjonalizm, jeśli chodzi o zabezpieczenie spraw, którymi się zajmowała i za które była odpowiedzialna.

 

 

Była już urzędniczka jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. W tym czasie zwolniono ją także z obowiązku świadczenia pracy.

 

 

W tym czasie jarociński magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić następcę Pauliny Warzywody [o konkursie więcej pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Zgłosiły się cztery osoby.

 

 

- Dwie są z gminy Jarocin, a dwie spoza naszego powiatu - zdradził Mariusz Gryska, sekretarz gminy Jarocin. Zapewnił jednocześnie, że wśród zgłoszonych nie ma pracowników urzędu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Złożone oferty oceniła i przeanalizowała komisja, której przewodniczył wiceburmistrz Bartosz Walczak a jednym z członków był wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, bezpośredni przełożony dyrektora wydziału kultury i oświaty. Następnie wybraną rekomendowała burmistrzowi, do którego należyała teraz ostateczna decyzja w sprawie wyboru.

 

 

 

 

 

Komisja wybrała i rekomendowała na stanowisko dyrektora wydziału Katarzynę Dudziak, dotychczasową szefową Centrum Usług Wspólnych - gminnej jednostki, która zajmuje się obsługą księgową między innymi jarocińskich placówek oświatowych.

 

 

Póki co Katarzyna Dudziak będzie łączyła dwie dyrektorskie funkcje - wydziału w urzędzie oraz CUW-u.

 

 

 

Dudziak z wykształcenia jest socjologiem. Skończyła kilka kierunków studiów podyplomowych, między innymi na poznańskiej Akademii Ekonomicznej.

 

 

Zajmowała parę prestiżowych stanowisk, chociażby prezesa Wodociągów Kępińskich (w latach 2016 - 2018). Jej kariera zawodowa niezmiennie związana jest jednak z Jarocinem, gdzie systematycznie wraca. I tak była już rzecznikiem prasowym urzędu miejskiego i zarazem podinspektorem w wydziale promocji (w latach 2000 - 2002), prezesem Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (w latach 2011 - 2012) i członkiem rady nadzorczej jarocińskiego szpitala (2012 r.). W 2018 r. została wiceprezesem gminnej spółki Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - przyp. red.). Po kilku miesiącach powierzono jej jednak inne stanowisko. Została dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin.

 

 

Katarzyna Dudziak przeszła z CUW-u do urzędu podobnie, jak kilka miesięcy temu poprzedni szef tej placówki - Mariusz Gryska, który został sekretarzem gminy Jarocin [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

Katarzyna Dudziak, nowa szefowa wydziału kultury i oświaty Urzedu Miejskiego w Jarocinie

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE