Reklama

Jarocin. Wiemy, dlaczego zamknięto przejścia dla pieszych na wiaduktach przy ul. Powstańców Wielkopolskich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

Jarocin. Wiemy, dlaczego zamknięto przejścia dla pieszych na wiaduktach przy ul. Powstańców Wielkopolskich - Zdjęcie główne

Jarocin. Wiemy, dlaczego zamknięto przejścia dla pieszych na wiaduktach przy ul. Powstańców Wielkopolskich | foto Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony weekend nie było możliwości przejścia przez wiadukty przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Zamknięty został ciąg pieszy po prawej stronie, przy ulicy Ługi. Obecnie trwają prace również po lewej stronie.

Reklama

Mieszkańcy Ługów mogli poczuć się nieco zdezorientowani, gdy z ulicy Ługi chcieli wejść lub wjechać rowerem na wiadukty kolejowe. Okazało się, że przejścia zostały zagrodzone taśmami i zastawione dodatkowo pachołkami, a na barierce umieszczono tablicę "Przejście drugą stroną ulicy". Takie rozwiązanie było jednak niemożliwe, ponieważ jest ona od strony jezdni zagrodzona szczelnie barierkami. Początkowo ulica Powstańców Wielkopolskich była drogą powiatową. Dziewięć lat temu oba mosty, które zostały wybudowane w 1976 roku, zostały wyburzone w całości, a w ich miejsce powstały zupełnie nowe. Uroczyste otwarcie odbyło się w listopadzie 2013 roku. Na wniosek władz powiatowych patronem wiaduktów stał się ksiądz kanonik Ignacy Niedźwiedziński. Umieszczono też specjalne tablice z krótkim życiorysem kapłana.

Jarocin. Wiemy, dlaczego zamknięto przejścia dla pieszych na wiaduktach przy ul. Powstańców Wielkopolskich

 

W historii naszego regionu zapisał się jako wielka postać wyróżniająca się przede wszystkim wielkim patriotyzmem. Brał udział w Powstaniu Wielkopolskim i w wojnie polsko-bolszewickiej. W niepodległej Polsce w 1919 r. został wybrany na radnego. W pracach Rady szczególnie bliskie mu były sprawy szkolnictwa. Zasilił szeregi kadry nauczycielskiej, a swoją postawą i zaangażowaniem przyczynił się do spolszczenia jarocińskiego gimnazjum. W sierpniu 1922 r. przejął obowiązki burmistrza Jarocina, z których zrezygnował w 1925 r. Praca i zasługi księdza kanonika Niedźwiedzińskiego zostały docenione. W 1927 r. - na 25-lecie kapłaństwa - otrzymał tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarocina.

 

Jarocin. Wiemy, dlaczego zamknięto przejścia dla pieszych na wiaduktach przy ul. Powstańców Wielkopolskich

Obecnie drogą zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dlatego z zapytaniem o przyczynę utrudnień zwróciliśmy się do się do Magdaleny Weber-Jankowskiej - kierownika obwodu drogowego w Jarocinie.

Są to prace utrzymaniowe, związane z wymianą żywicy epoksydowej na tych obiektach, a dokładnie na ciągach pieszych oraz na ścieżce rowerowej po obu stronach wiaduktów. Mają potrwać do końca tego tygodnia. Zależy to również od warunków pogodowych, które muszą być w trakcie wykonywania robót dobre. Opady deszczu mogą spowodować opóźnienie ich zakończenia - wyjaśnia Magdalena Weber-Jankowska.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy