Reklama

Jarocin. Niezwykłe spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Niezwykłe spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4.

Rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie w 1983 r., zakończyli w 1991. Teraz - po 30 latach spotkali się ponownie w swojej podstawówce, żeby powspominać, dowiedzieć się co u nich słychać i spędzić razem czas.

Było to kolejny taki zjazd absolwentów rocznika 1976. Odbył się budynku szkoły w minioną sobotę - 4 września. W spotkaniu uczestniczyły także wychowawczynie: Lucyna Tobolska i Grażyna Tobolska.

Spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4. Czas płynie nieubłagalnie

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 16.00. Wówczas wszystkich oprowadziła po szkole obecna dyrektor - Iwona Tobolska.

Jeden z organizatorów zjazdu - Jacek Zawodny, w swoim przemówieniu stwierdził:

- Kolejny już raz cieszę się, że udało nam się zorganizować ten jubileusz. Spotykaliśmy się 20 i 25 lat po ukończeniu szkoły podstawowej. Niestety czas płynie nieubłaganie i już mamy 30 lat. W 2016 roku mówiłem, że każdy z nas szedł własnym szlakiem życia - jedni czerwonym, inni zielonym, a jeszcze inni czarnym. W końcu spotkaliśmy się na tym samym, który nazwałbym „szlakiem nadziei”. Nadziei, bo napawa mnie optymizm, że można się nie widzieć, przez wiele lat, i z radością porozmawiać o dziecięcych latach. Dzisiaj, jako młodzi z czterdziestopięcioletnim bagażem doświadczeń, spotykamy się tutaj pełni radości, by wspomnieć nasze wspólne wędrówki.

Spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4 z lekcją wychowania fizycznego

O tym jednak, że zjazd nie był tylko zwykłym spotkaniem po latach zdecydowało to, co wydarzyło się dzień wcześniej, w piątek - 3 września.

Otóż wówczas na szkolnym boisku absolwenci przeprowadzili lekcję wychowania fizycznego, a dokładnie rozegrali mecz.

Ale to nie wszystko. W trakcie rozgrywek przeprowadzono zbiórkę funduszy, za które zakupiony został sprzęt sportowy dla szkoły. 

- Sport, integracja i szczytny cel to były kluczowe słowa w piątek. Wspólnie zorganizowaliśmy kolejną wspaniałą akcję. Po 30 latach absolwenci Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie spotkali się, aby odbyć podróż w czasie i znaleźć na lekcji wychowania fizycznego. Areną sportowych zmagań było przyszkolne boisko, na którym realizowano zajęcia w latach '90 - relacjonuje Jacek Zawodny.

I dodaje:

- Jesteśmy przekonani, że przekazany sprzęt zostanie właściwie wykorzystany. Wiemy, że po nauce zdalnej przysłuży się do nabrania kondycji fizycznej i pomoże w rozwoju sportowych talentów. Mamy nadzieję, że obecni uczniowie będą mieli taką kondycję i formę za kilka czy kilkanaście lat, jak my po 30 latach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy