Reklama

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Będzie porozumienie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Jarocin

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Będzie porozumienie? - Zdjęcie główne

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Będzie porozumienie? | foto Fot. UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej z apelem. W programie 3 punkty, ale przewidziane jest rozszerzenie porządku obrad.

Reklama

Tradycją już się stało, że jarocińscy radni tej kadencji częściej spotykają się na posiedzeniach zwoływanych w trybie nadzwyczajnym niż zwykłym.

Procedura obrad nadzwyczajnych różni się tym, że zwoływane są one na wniosek nie później niż 7 dni od jego złożenia. Program obrad proponuje wnioskodawca i nie przewiduje on wypowiedzi uczestników posiedzenia w punkcie „wolne głosy”. 

W przypadku jarocińskiej radym miejskiej wnioski o zwołanie obrad nadzwyczajnych składają można powiedzieć na zmianę radni opozycji albo burmistrz.

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Będzie porozumienie? Wnioskodawcy chcą rozszerzenie porządku obrad

I tak dwie ostatnie sesje odbyły się na wniosek opozycji. A kolejna została dla odmiany zwołana przez grupę siedmiu radnych z współrządzącego w gminie klubu Ziemi Jarocińskiej.     

Posiedzenie odbędzie się dzisiaj - 12 maja, początek o godzinie 15.15. W programie znalazły się 3 punkty, choć już wiadomo, że wnioskodawcy zaproponują rozszerzenie porządku obrad.

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. W programie porozumienie w sprawie przebudowy ulicy

Radni przegłosują 3 projekty uchwał. Jeden z nich dotyczy zainicjowania przez zarząd powiatu jarocińskiego porozumienia z gminą Jarocin w sprawie wspólnej przebudowy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie, która jest drogą powiatową.

Trasa wymaga modernizacji, ponieważ jest w złym stanie i nie jest przystosowana do obecnych warunków. Znacznie się one zmieniły od czasu, kiedy przy tej ulicy powstało osiedle mieszkań czynszowych oraz inne budynki mieszkalne pobudowane przez prywatnych deweloperów.

Jarocin. Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Będzie porozumienie? W programie także zmiany w finansach

Radni w czasie posiedzenia zajmą się także wprowadzeniem zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jarocin na lata 2021-2041 oraz w tegorocznym budżecie gminy Jarocin.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy