Reklama

Jarocin. Motocykle na cmentarzu. Zobacz, dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczestnicy 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów pojawili się znowu w Jarocinie. Na cmentarzu komunalnym oddali cześć kpt. Danielowi Ambrozińskiemu - żołnierzowi, który w 2009 roku poległ podczas misji wojskowej w Afganistanie. Odwiedzili też 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk.

Reklama

W rajdzie bierze udział ponad 1.300 osób, głównie mundurowych m.in. z wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej i służby więziennej. Przez 26 dni uczestnicy odwiedzili w sumie 127 miejsc pochówku żołnierzy poległych i zmarłych podczas działań poza granicami państwa: 120 żołnierzy, cywilnego ratownika medycznego, 5 policjantów i funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa.Uczestnicy poruszali się w mniejszych grupach. Jedna z nich dotarła właśnie do naszego miasta. Głównym celem przedsięwzięcia jest nie tylko integracja środowiska, ale przede wszystkim kształtowanie obrazu służby żołnierzy na misjach zagranicznych oraz zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów.

W zeszłym roku grupa w ramach 1. Rajdu Motocyklowego Weteranów przyjechała w czerwcu. W tym roku wydarzenie miało znacznie więcej uczestników, zarówno wśród miłośników dwóch kółek, jak i jarociniaków. Kawalkada jednośladów, które z głośnym rykiem motorów przemieszczały się po cmentarzu nie mogła pozostać niezauważona.  Obecna była mama kpt. Ambrozińskiego, która bardzo wzruszona dziękowała za kultywowanie pamięci o poległych, w tym o jej synu Danielu. Żołnierze z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk nie tylko złożyli wiązankę, ale również wystawili wartę honorową przy grobie. Liczną reprezentację miał też Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, w kórej prowadzone są klasy mundurowe. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Modlitwie przewodniczył o. Sofroniusz Rempuszewski - proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

Po uroczystość na cmentarzu, uczestnicy rajdu przemieścili się w kolumnie na teren koszar. Dzięki gościnności dowództwa 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu tej specjalistycznej jednostki. Podczas zwiedzania Sali Tradycji motocyklistom przybliżono również bogatą historię batalionu. Po posiłku udali się w dalszą drogę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy