Reklama

Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami

Opublikowano: 21 marca 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: Um Jarocin

Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami - Zdjęcie główne

Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami | foto Um Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami Tym razem są one związane z wymianą sieci gazowej na trzech ulicach w śródmieściu.

Reklama

Na początku ubiegłego roku w śródmieściu Jarocina rozpoczęła się wielka wymiana sieci podziemnych. Prace są prowadzone w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”.

Wymianie poddawana jest także sieć gazowa. Choć na początku inwestycji nie było to wcale takie oczywiste, ponieważ Polska Spółka Gazownicza wiosną ubiegłego roku wycofała się z inwestycji. Decyzje tłumaczono trudną sytuacja finansową.

Jednak po interwencji burmistrza Adama Pawlickiego udało się przekonać PSG do przystąpienia do wymiany sieci.

Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami - gdzie tym razem?

I właśnie w związku z prowadzonymi pracami przy wymianie rur gazowych mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami.

Wykonawca robót uprzedza, że od poniedziałku - 22 marca w związku z przebudową sieci gazowej wystąpią utrudnienia w przejeździe ulicami Śródmiejską, Wąską i Małą. 

- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość - czytamy w komunikacie firmy OL-GAZ z Jarocina.

Jarocin. Mieszkańcy centrum muszą się liczyć z utrudnieniami, żeby później podziwiać efekty prac

Przy okazji wymiany sieci podziemnych zmodernizowana zostanie cała starówka. Wygląd śródmieścia zmieni się całkowicie.

Projekt przewiduje fontannę na rynku, nowe drzewa, wprowadzenie różnorodnych elementów małej architektury. Wszystko to ma być w ciekawy sposób oświetlone.

Stare płyty chodnikowe zastąpi nowa nawierzchnia dopasowana do koncepcji przebudowanego śródmieścia. Ma to ułatwić poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, ludziom starszym oraz rodzicom z wózkami.

Jarocin. Mieszkańcy centrum miasta muszą się liczyć z utrudnieniami - dlaczego?

Zanim jednak nastąpi, wszyscy musimy przywyknąć do tego, że śródmieście jeszcze przez kilkanaście miesięcy będzie jednym wielkim placem budowy. Tym bardziej, że wymieniona zostanie nie tylko cała infrastruktura wodno-kanalizacyjna, ale zmodernizowane będą również inne sieci: cieplna i gazowa. A spółka ZUK zainwestuje w oświetlenie, a JAR poprowadzi światłowód.

Rury, którymi płynie woda i ścieki w centrum miasta, mają ponad sto lat. Trzeba je wymienić i to bardzo szybko. Projekt zakłada również oddzielenie kanalizacji sanitarnej od deszczowej.

W płycie rynku i niektórych ulic wbudowane zostaną ogromne zbiorniki retencyjne, w których będzie gromadzona woda deszczowa a następnie odprowadzana do Lipinki.

Przebudowa ma objąć 20 ulic w centrum Jarocina i potrwać do kwietnia 2022 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania. 

Jarocin. Mieszkańcy centrum miasta muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami - inwestycje warte prawie ćwierć miliarda

Wymiana sieci podziemnych i rewitalizacja śródmieścia jest jednym z 5 zadań z projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”, który realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie. Spółka pozyskała na inwestycje z tego projektu dotację z Unii Europejskiej w wysokości ponad 136 mln zł. Koszt całości to ok. 250 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  Długi rosną!

  ROZWÓJ Andrzejka trwa. Ciekawe jeszcze jak długo?

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   To się wyprowadź jak się nie podoba

   Ty już Jureczku ze swoimi opo-gamoniami na pewno tego nie doczekacie