Reklama

Jarocin Miastem Jutra – przyjdź, dowiedz się więcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Jarocin

Jarocin Miastem Jutra – przyjdź, dowiedz się więcej - Zdjęcie główne

foto Gmina Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy, kto jest zainteresowany Projektem Jarocin – Miastem Jutra, a także chce wyrazić swoją opinię, zostawić swój wkład lub dowiedzieć się, co jest realizowane w ramach projektu, może odwiedzić punkt informacyjno-konsultacyjny.

Reklama

Gdzie zdobyć informacje o projekcie?

Punkt informacji o działaniach Gminy Jarocin, realizującej projekt Jarocin – Miastem Jutra, działa w Wydziale Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 15a), codziennie w godzinach pracy urzędu (8.00-16.00). Można też kontaktować się telefonicznie pod nr 884 320 270 albo mailowo: miastojutra@jarocin.pl.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pracownicy urzędu pełnią także dyżury w Kamienicy Kultury w godz. 15.30-16.30.

 

Jarocin - Miastem Jutra

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie I etapu konkursu w ramach programu „Rozwój lokalny". Zgłosiło się do niego 213 miast. Gmina Jarocin znalazła się wtedy na 8 miejscu wśród 54 najlepszych samorządów i przeszła do II etapu. Od stycznia do października 2020 roku urząd kontynuował prace nad projektem, w efekcie których powstał Program Rozwoju Lokalnego i Program Rozwoju Instytucjonalnego. Program „Rozwój lokalny" finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim.

Projekt „Jarocin-Miastem Jutra" w ramach Programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy