Reklama

Jarocin. Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń

Opublikowano: sob, 13 mar 2021 14:06
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń - Zdjęcie główne

Jarocin. Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń. Przez tydzień urzędy skarbowe będą do dyspozycji osób starszych.

Reklama

 

Od poniedziałku - 15 do piątku - 19 marca w urzędach skarbowych Wielkopolski działać będą specjalne infolinie dla seniorów. Tak też będzie w Jarocinie.

Wszyscy emeryci, którzy mają pytania lub wątpliwości związane z tegorocznym PIT-em, mogą skorzystać ze specjalnych infolinii dla seniorów.

Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń

Już w najbliższym tygodniu wielkopolskie urzędy skarbowe uruchomią numery telefonów dedykowane wszystkim osobom starszym, które chcą uzyskać informację na temat rozliczenia swojego PIT-u.

Jarocińska skarbówka zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu (62) 505-60-12.

Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń. Zmiany w PIT emerytów i rencistów

W tym roku wszyscy seniorzy, którym z rozliczenia podatku za 2020 rok wynika nadpłata, nie zostaną już - tak jak do tej pory - rozliczeni przez ZUS. Zamiast PIT-40A takie osoby otrzymają w tym roku PIT-11A.

W takiej sytuacji można:

- nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r. automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT, albo

- złożyć samodzielnie zeznanie roczne (jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji niż wskazana w ubiegłych latach).

Jesteś seniorem, masz pytania w sprawie PIT-u - zadzwoń. Zapytaj, jak możesz przekazań 1%

1% podatku będzie w tym roku automatycznie przekazany wcześniej wybranej organizacji. Jeśli jednak senior chciałby zmienić swój ubiegłoroczny wybór to:

- w przypadku, gdy otrzymał PIT-11A - będzie musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego zeznanie PIT-37

- w przypadku gdy otrzymał w tym roku PIT-40A - podobnie jak w ubiegłych latach, może skorzystać z formularza PIT-OP lub złożyć deklarację PIT-37.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    jacekpl

    Babcie dziadkom zrobią napar z ziółek możne nie zapomniały a wnuki do skarbówki z kwitkami h t t p s : / / w w w . ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7270871/