Reklama

Jarocin Festiwal 2022. Zobacz, kto wystąpi w piątek 15 lipca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynamy Jarocin Festiwal 2022! Koniecznie sprawdźcie kto dzisiaj zagra na małej i dużej scenie. Jakie będą wydarzenia towarzyszące?

Reklama

Jarocin Festiwal 2022. To wyczekiwany moment przez wszystkich fanów jarocińskiego festiwalu - dzisiaj,15 lipca rozpoczynamy Jarocin Festiwal 2022. Przed nami mnóstwo wspaniałych koncertów i najróżniejszych wydarzeń festiwalowych.

[ARTYKUŁ AKTUZLIZOWANY - ZOBACZ NA DOLE] 

Tak właściwie, pierwsze koncerty rozpoczęły się już wczoraj, podczas Jarocińskich Rytmów Młodych. Zobacz, co się działo i kto zwyciężył TUTAJ

Ważne informacje na Jarocin Festiwal 2022

Koncerty w tym roku odbywają się na boiskach sportowych, przy ul. Maratońskiej. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 15:00. Jeśli marzy wam się dobry posiłek tuż przed koncertami lub podczas imprezy, sprawdźcie propozycje kilku jarocińskich lokali TUTAJ.

UWAGA: organizator przypomina, że wejście na teren festiwalu jest możliwe wyłącznie ulicą Maratońską od strony ulicy Okrężnej oraz Żerkowskiej. Patrzcie na znaki kierunkowe, umieszczone wokół terenu festiwalu. Nie ma wstępu na festiwal od ulicy Wrzosowej. Zwróćcie na to uwagę planując dotarcie na wydarzenie

O bezpieczeństwo zadba jarocińska policja ze wsparciem oddziałów prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. .

Kto wystąpi w piątek 15 lipca na Jarocin Festiwal 2022?

Będziemy relacjonować Jarocin Festiwal 2022 na bieżąco - zachęcamy do śledzenia naszych aktualizacji. 

LINE-UP PIĄTEK 15 LIPCA

DUŻA SCENA:

 • 15:00 – The Poks
 • 15:45 – Ikarus Feel
 • 16:30 – Czesław Śpiewa
 • 17:40 – Brodka
 • 19:00 – Włochaty
 • 20:30 – Artur Rojek
 • 22:15 – Illusion
 • 00:00 – Kalush Orchestra

MAŁA SCENA:

 • 18:30 – Lochy i Smoki
 • 20:00 – Hedone
 • 21:30 – Flapjack

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
8:00-16:00
SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (wstęp płatny). Stoisko handlowe - możliwość uzyskania informacji oraz zakupu jarocińskich i festiwalowych pamiątek - wszystko w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.
9:00-17:00
Stoisko Dermosi - darmowe analizy cech skóry twarzy przy użyciu profesjonalnych urządzeń - amfiteatr w Jarocinie
11:00-18:00
Wystawa stała w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie - możliwość zwiedzania, stoisko informacyjno-handlowe SPR
11:00-18:00 
Giełda winylowa - trzydniowa edycja poznańskiej giełdy fonograficznej podczas JF 2022 - amfiteatr w Jarocinie
13:30
Pokaz teledysków Yacha Paszkiewicza w przestrzeni klubokawiarnii - Spichlerz Polskiego Rocka
17:00
Pchli Targ

Na co czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach.

[AKTUALIZACJE] 

Dzisiaj rusza Jarocin Festiwal, a w zasadzie ruszył wczoraj. Zobaczcie podsumowanie filmowe z Jarocińskich Rytmów Młodych

[Dalsza cześć artykułu pod grafiką] 

[AKTUALIZACJA 14.45]

Czekamy na otwarcie bram Jarocin Festiwal 2022. Tymczasem zapraszamy do oglądania WIDEO z rozmów z festiwalowiczami. Z jakimi nadziejami przyjechali i przyszli na tegoroczne wydarzenie? [ZOBACZ WIDEO]

 
[AKTUALIZACJA 14.56]

Zobacz relację z otwarcia bram festiwalowych. 

[AKTUALIZACJA 15:05]

Jarocin Festiwal oficjalnie otwarty. Dokonał go burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki

Witam wszystkich w drugim dniu Jarocin Festiwal. Wczoraj wyłoniliśmy zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych. Dzisiaj i przez kolejne dwa dni bawimy się tutaj. Zapraszamy wszystkich z pola namiotowego pod scenę. Życzę wszystkim dobrej zabawy do późnych godzin niedzielnych.

Po przemowie burmistrza na scenie pojawił się pierwszy wykonawaca - zespół The Poks, który w ubiegłym roku był laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych.

[AKTUALIZACJA 15:31]

Za nami pierwszy tegoroczny festiwalowy koncert. The Poks zainaugrowało go bardzo dobrym występem. Za chwilę na scenie pojawi się zwycięzca zeszłorocznego JRM - Ikarus Feel. Tymczasem w naszej galerii możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia. Zrobicie to [KLIKAJĄC TUTAJ]

[AKTUALIZACJA 15:55]

Na scenie zespół Ikarus Feel, który przywitał puliczność ogromną energią. Wokalista przyznał, że wczoraj z zespołem pojawili się również na Jarocińskich Rytmach Młodych - jako słuchacze. 

- Wszystkie zespoły bardzo nam się podobały. Każdy powinien ich posłuchać - dodał na koniec wokalista.

[AKTUALIZACJA 16:16]

Zakończył się drugi piątkowy koncert. Zespół Ikarus Feel przyciągnął większą publiczność, choć ta cały czas się schodzi. Za chwilę kolejny koncert według planu powinien zagrać Czesław Mozil, czyli Czesław Śpiewa.

[AKTUALIZACJA 16:33]

Na scenie Czesław Śpiewa, którego pojawienie się przyciągnęło pod scenę kolejną, jeszcze większą grupę publiczności. Artysta witające\ się z ludźmi pod sceną powiedział

Nie ważne ile błędów dziś popełnię, liczę, że będziecie się bawili dobrze teraz, jak i przez cały weekend

Tymczasem my zapraszamy was na kolejny materiał wideo. Tym razem nie dotyczy on sceny ani terenu festiwalowego, a parku, gdzie nasza reporterka spotkała Dzikiego, który postanowił wykonać jednoosobowy protest song

[AKTUALIZACJA 17:23]
Swój występ zakończył Czesław Śpiewa. Jego koncert pod sceną zgromadził naprawdę dużą publiczność, którą mozna liczyć w tysiącach. Pod sceną można zauważyć także pierwsze tańce, choć cały czas czekamy na pierwsze pogo. Już za kilkanaście minut na scenie Brodka.
 
[AKTUALIZACJA 17:45]
Z kilkuminutowym opóźnieniem, ale jednak na scenie Jarocin Festiwal pojawia się Monika Brodka. Przywitały ją bardzo duże oklaski oraz krzyki "Brodka, Brodka". A my stale obrabiamy dla was zdjęcia. Już za kilka minut pojawi się cała porcja tych, na których jesteście wy, uczestnicy festiwalu.
 
[AKTUALIZACJA 18:33]
I kto by pomyślał, że to na koncercie Moniki Brodki będziemy świadkami pierwszego pogo na Jarocin Festiwal. Tymczasem rozpoczął się pierwszy koncert na małej scenie. Występują tam Lochy i Smoki.
 
[AKTUALIZACJA 19:00]
Porządna dawka punka za sprawą Lochów i Smoków na małej scenie za nami. Tymczasem na dużej scenie czas na pierwszy jubileusz. 35-lecie swojej działalności będzie obchodzić Włochaty. Pozostaje więc w klimacie bardzo ciężkich brzmień.
 
[AKTUALIZACJA 19:29]
Na scenie cały czas zespół Włochaty. Jego wokalista Maciej "Raga" Jarlem poprosił publiczność "W tych pojebanych czasach przekażmy sobie znak pokoju". Odpowiedziały mu gromkie krzyki krytykujące partię rządzącą. Zespół odpowiedział, że popiera te okrzyki, dodając by krytykować także pozostałe partie polityczne. W trakcie koncertu Włochatego trwa praktycznie nieustanne pogo. My tymczasem mamy dla was wideo z pogo, które miało miejsce w trakcie koncertu Brodki
 
[AKTUALIZACJA 19:52]
Trudno nazwać inaczej jubileuszowy koncert zespoły Włochaty jak udany. Tej anarchopunkowej grupie życzymy kolejnych 35 lat. A od godziny 20:00 na małej scenie Hedone. Do naszej galerii tymczasem wchodzą kolejne zdjęcia. Sprawdzajcie galerię i dajcie znać czy jesteście. By zobaczyć zdjęcia kliknijcie [TUTAJ]
 
[AKTUALIZACJA 20:33]
Na małej scenie skończyło grać Hedone. Z kolei na dużej czas na dużo delikatniejsze dźwięki niż poprzednio, bowiem jarocińską publiczność rozgrzewa teraz Artur Rojek.
 
[AKTUALIZACJA 21:30]
Blisko godzinny koncert Artura Rojka zakończył się utworami "Długość dźwięku samotności" i "Peggy Brown", które muzyk grał jeszcze w czasie działalność w zespole
"Myslovitz". A przed nami ostatni dzisiaj koncert na małej scenie. Wystąpi tam zespół Flapjack, który zagra koncert specjalny "Tribute to Guzik"
 
[AKTUALIZACJA 21:51]
Na małej scenie kilka tysięcy osób śledzi występ Flapjacka. Tymczasem na dużej powoli instaluje się Illusion. Pierwsi fani zajmują z kolei miejsca pod sceną.
 
[AKTUALIZACJA 22:17]
Za nami ostatni koncert na małej scenie. Teraz setki osób, które śledziły Flapjacka przechodzą pod dużą scenę, gdzie czas na kolejne urodziny. Swoje 30-lecie zaczyna świętować Illusion.
 
[AKTUALIZACJA 22:34]
Na scenie przed chwilą gościnnie pojawił się Robert "Litza" Friedrich. Wokalista Illusion Tomasz Lipnicki powiedział:
Jeden z nas jest ateistą, a drugi jest wierzący. Jak widzicie nie ma to wpływu na naszą przyjaźń
Muzycy wspólnie zagrali utwór "Śladem krwi"
 
[AKTUALIZACJA 23:29]
Za nami kolejny jubileusz. Koncertowi zespołu Illusion z okazji 30-lecia działalności towarzyszyły niemalże nieustanne krzyki krytykujące partię rządzącą oraz pogo, któr możecie zobaczyć poniżej. Z kolei kilkając [TUTAJ] zobaczycie najświeższe zdjęcia z naszej galerii
[AKTUALIZACJA 23:48]
Rozpoczął się ostatni koncert dzisiejszego dnia. Ponownie jest to koncert wyjątkowy. Na scenie Kalush Orchestra, a więc muzycy, którzy grają zupełnie inny rodzaj muzyki niż ten, który kojarzy się z Jarocin Festiwal. Koncert jest wyjątkowy także dlatego, że na scenie w Jarocinie nigdy nie prezentował się nigdy zwycięzca konkursu Eurowizji. Kalush Orchestra jest także zespołem, który do Jarocina przyjeżdża z ogarniętej wojną Ukrainy. Niestety po koncercie Illusion spora grupa festiwalowiczów opuściła teren imprezy. Niemniej jednak ostatnich występujących powitały gromkie brawa.
 
[AKTUALIZACJA 00:40]
Piosenką "Stefania" zakończyliśmy pierwszy dzień Jarocin Festiwal 2022. Artyści zakończyli swój występ okrzykiem "Slava Ukrainie". Dziękujemy wam za to, że byliście z nami w trakcie dzisiejszej relacji. Widzimy się jutro już od godziny 15:00!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy