Reklama

Jarocin. 9 zastępów straży pożarnej ćwiczy gaszenie lasu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 zastępów straży pożarnej prowadzi działania na terenie żwirowni w Żółkowie (gm. Żerków).

Reklama

W ćwiczeniach biorą udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie oraz druhowie z OSP.   

Podczas symulowanej akcji sprawdzone są praktyczne umiejętności strażaków z zakresu przepompowywania i przetłaczania wody na dalekie odległości, które konieczna są przy gaszeniu pożarów lasów.     - Założeniem dzisiejszych ćwiczeń połączonych z inspekcją gotowości operacyjnej Plutonu Jarocin jest zbudowanie magistrali na odległość 500 metrów z buforem wodnym oraz podanie skutecznych prądów gaśniczych o wydajności 1600 l/min. Dodatkowo strażacy zbudują układ pompowania wody dużej wydajności - tłumaczy mł. ogn. Adrian Augustyniak z Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KP PSP w Jarocinie.W październiku 2018 roku powstała nowa koncepcja funkcjonowania wojewódzkich odwodów operacyjnych, której założeniem było utworzenie samodzielnych, mobilnych powiatowych plutonów ratowniczo-gaśniczych, mogących podjąć działania poza terenem powiatu macierzystego podczas zdarzeń związanych z:
- pożarami wielkopowierzchniowymi obiektów produkcyjno-magazynowych i inwentarskich,
- pożarami lasów,
- anomaliami pogodowymi, w tym: wiatrołomy, powodzie i podtopienia,
- innymi zdarzeniami wymagającymi udziału znacznej ilości sił i środków  


W skład jarocińskiego plutonu wchodzą zastępy z JRG Jarocin oraz OSP: Jaraczewo, Jarocin, Ludwinów, Racendów, Witaszyce, Żerków.

Jarocińscy strażacy gasili pożary lasów w Szwecji.

Jarociński pluton gaśniczy został skierowany do gaszenia pożaru w Pyszączej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy