Reklama

Poznajecie ten wóz strażacki? To strażacy z Jarocina już w drodze na akcję w Szwecji

Opublikowano:
Autor:

Poznajecie ten wóz strażacki? To strażacy z Jarocina już w drodze na akcję w Szwecji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej są już w centrum żywiołu w Szwecji. Gaszą gigantyczne pożary lasów.

 

W piątek w południe otrzymali dyspozycje wyjazdu. Na przygotowanie się do niego nie mieli zbyt wiele czasu. Dwie godziny później byli już w drodze do Poznania. Po odprawie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP bryg. Andrzejem Bartkowiakiem konwój wozów bojowych ruszył do Świnoujścia.  W nocy z piątku sobotę  ratownicy wypłynęli promem do Trrelleborga. W sobotę rano dopłynęli do Szwecji. Potem kolumna wozów bojowych jechała do miejscowości Sveg w środkowej Szwecji.


Polacy zostali w niedzielę entuzjastycznie przywitani przez Szwedów. W sieci nie brakuje filmików dokumentujących owacyjne powitanie. Internauci śledzą przejazd naszych ratowników. Wypatrzyli wóz bojowy jarocińskich strażaków.

      
W poniedziałek ratownicy zostali skierowani do działań gaśniczych.

Jak poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 21 lipca w Szwecji było 70 pożarów lasów, czyli o 45 więcej niż poprzedniego dnia. Według najnowszych szacunków przekazanych przez KG PSP obszar dotknięty pożarami lasów wynosi 30 tysięcy hektarów.
 
W wyjeździe jarocińskich strażaków, czytaj w dzisiejszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”. Z tekstu pt. „Pojechali gasić piekło” dowiesz się kto wyjechał do Szwecji, jak zostali przywitani.  

 

           

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE