Reklama

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. B. Nawrocki

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu - Zdjęcie główne

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu | foto Fot. B. Nawrocki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. 3,5 tysiąca Kart Mieszkańca założonych na festiwal.

Reklama

Projekt Jarocińska Karta Mieszkańca ruszył z początkiem października ubiegłego roku. Z jednej strony uczestniczą w nim mieszkańcy, którzy za pośrednictwem karty mogą korzystać z szeregu bonifikat i bonusów.

Z drugiej strony do programu przystępują przedsiębiorcy i właściciele firm, którzy posiadaczom karty mieszkańca oferują swoje usługi na znacznie korzystniejszych warunkach.   

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu. Jak założyć kartę?

Karta jest dostępna dla każdego, kto znajduje się w rejestrze osób zameldowanych w gminie Jarocin i ukończył 16. rok życia - dzieci i młodzież poniżej szesnastego roku życia, mogą korzystać ze zniżek oraz rabatów dla kart należących do ich rodziców.

Jak założyć kartę mieszkańca? Po utworzeniu profilu na portalu lub aplikacji www.jarocin.pl oraz pozytywnej weryfikacji wniosku, mieszkańcy uzyskują dostęp do Karty Mieszkańca w wersji cyfrowej.

Można też złożyć wniosek o wydanie karty w wersji fizycznej i odebrać ją w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu. Tyle osób chciało wejść do specjalnej strefy

Karta mieszkańca stała się w czasie tegorocznego Jarocin Festiwalu przepustką do utworzonej specjalnej Strefy Mieszkańca.

Znajdowała się ona poza terenem festiwalu od ulicy Maratońskiej. Można było tam na bieżąco śledzić transmisje festiwalowych koncertów. Dostępna była także specjalnie dedykowana strefa gastronomiczna z food truckami oraz miejsce z ławostołami i parasolami.

W związku z możliwością wejścia do strefy, jarociniacy szturmem ruszyli, aby założyć sobie kartę mieszkańca.

Jarocin. 3,5 tysiąca nowych kart mieszkańca założonych z racji festiwalu. Duże zainteresowanie Strefą Mieszkańca

Z danych, które otrzymaliśmy z Jarocińskiej Agencji Rozwoju wynika, że 2 lipca - na dzień przed ogłoszeniem o możliwości wejścia do Strefy Mieszkańca, w systemie było 800 założonych i zweryfikowanych kart mieszkańca.

Z kolei w poniedziałek - 19 lipca, czyli dzień po festiwalu w systemie było już 4.300 aktywnych kont użytkownika. Wynika z tego, że tylko na festiwal utworzonych zostało 3.500 nowych kart mieszkańca.

Choć Jarocińska Agencja Rozwoju nie była organizatorem Strefy Mieszkańca, to jej pracownicy pomagali mieszkańcom zakładać karty.

- Z informacji jakie posiadamy z rozmów z ochroną, sama strefa cieszyła się największym zainteresowaniem w godzinach wieczornych - po godzinie 20.00 - podaje Robert Cieślak, prezes JAR-u.

Frekwencja na strefie według szacunków ochrony w szczytowych momentach wynosiła:
w piątek - 16 lipca - 500 osób
w sobotę - 17 lipca - 700 osób
w niedzielę - 18 lipca - 600 osób

 

Jak oceniacie program Jarocińskiej Karty Mieszkańca, czy rzeczywiście jest on korzystny dla jarociniaków - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy