26 czerwca 2024 roku. To właśnie do tego dnia Lidia Czechak złożyła ślubowanie na posła Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Od tego momentu Jarocin, po niemal dziesięciu latach znów ma swojego posła.
Co w ramach aktywności poselskiej może robić poseł?
Każdy poseł i każda posłanka w ramach obowiązków poselskich, poza spotkaniami w swoim okręgu, udziałem w różnego rodzaju uroczystościach, zespołach i komisjach ma także możliwość, a poniekąd powinność udzielania się na sali sejmowej w czasie obrad. Aktywność odnotowywana jest w statystykach na stronie Sejmu. Można tam znaleźć informacje o:
- wystąpienia na posiedzeniach Sejmu
- interpelacjach
- zapytaniach
- pytaniach w sprawach bieżących
- oświadczeniach
- podpisach pod projektami poselskimi
- posłach sprawozdawcach
- przedstawicielach Sejmu w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym
- udziale w głosowaniach
Jak wygląda dotychczasowa aktywność poselska Lidii Czechak?
Sprawdziliśmy, jak wygląda aktywność poselska Lidii Czechak. Jak do tej pory, parlamentarzystka z Jarocina miała cztery wystąpienia i złożyła jedną interpelację. Wystąpienia byłej starosty jarocińskiej dotyczyły sprawozdań dwóch komisji: Polityki Społecznej i Rodziny oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a ostatnie - pytania do ministra gospodarki. Brzmiało tak:
Szanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam pytania do pana ministra, ponieważ 5 grudnia na posiedzeniu komisji gospodarki odbyło się spotkanie z dziewięcioma organizacjami przedsiębiorców, w tym ze Związkiem Banków Polskich, na którym padła o nie prośba. Pierwsze pytanie: Czy będzie powołana nadzwyczajna komisja do spraw deregulacji? Bo przedsiębiorcy prosili, aby nie rozmawiać bez nich o nich. I pytanie drugie, sektora bankowego: Czy będą jakiekolwiek zmiany umożliwiające im lepsze finansowanie? Banki zdają sobie sprawę, że przedsiębiorcy w momencie, kiedy już ruszą te większe tryby KPO, będą potrzebowali finansowego wsparcia. Ze względu na to banki pytają, czy zamierzają państwo z tym coś zrobić? Chodzi o to, aby miały one większe możliwości finansowania przedsiębiorców, jeżeli będzie taka potrzeba, i wkładów KPO.
W rankingu wystąpień Lidia Czechak zajmuje ex-aequo 372. miejsce. Razem z nią na tej lokacie plasuje się 25 innych parlamentarzystów.
Z kolei interpelacja, którą złożyła Lidia Czechak dotyczyła dodatku motywacyjnego dla pracowników realizujących zadania w zakresie pomocy społecznej. Wraz z nią dokument złożyli inni posłowie PiS-u: Kazimierz Bogusław Choma, Anna Dąbrowska-Banaszak i Agnieszka Górska. Z kolei. w tej statystyce była startosta jarocińska jest na 316. miejscu. Po jednej interpelacji, oprócz niej, złożyło 42 posłów.
Ostatnia statystyka, w której możemy znaleźć nazwisko naszej posłanki, to liczba głosowań. Jak do tej pory, Lidia Czechak wzięła udział w 215 głosowaniach i jej frekwencja na takowych wynosi 97,73%.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.