reklama

Jak wygląda aktywność Lidii Czechak jako posłanki? [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA, SONDA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wygląda aktywność Lidii Czechak jako posłanki? [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA, SONDA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
43
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOd nieco ponad miesiąca Lidia Czechak pełni funkcję posłanki. W tym czasie zdążyła już jednak zapisać się w sejmowych statystykach. Jak wygląda jej aktywność poselska? Sprawdzamy.
Reklama lokalna
reklama

26 czerwca 2024 roku. To właśnie do tego dnia Lidia Czechak złożyła ślubowanie na posła Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Od tego momentu Jarocin, po niemal dziesięciu latach znów ma swojego posła. 

Co w ramach aktywności poselskiej może robić poseł?

Każdy poseł i każda posłanka w ramach obowiązków poselskich, poza spotkaniami w swoim okręgu, udziałem w różnego rodzaju uroczystościach, zespołach i komisjach ma także możliwość, a poniekąd powinność udzielania się na sali sejmowej w czasie obrad. Aktywność odnotowywana jest w statystykach na stronie Sejmu. Można tam znaleźć informacje o:

  • wystąpienia na posiedzeniach Sejmu
  • interpelacjach
  • zapytaniach
  • pytaniach w sprawach bieżących
  • oświadczeniach
  • podpisach pod projektami poselskimi
  • posłach sprawozdawcach
  • przedstawicielach Sejmu w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym
  • udziale w głosowaniach
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

 

Jak wygląda dotychczasowa aktywność poselska Lidii Czechak?

Sprawdziliśmy, jak wygląda aktywność poselska Lidii Czechak. Jak do tej pory, parlamentarzystka z Jarocina miała cztery wystąpienia i złożyła jedną interpelację. Wystąpienia byłej starosty jarocińskiej dotyczyły sprawozdań dwóch komisji: Polityki Społecznej i Rodziny oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a ostatnie - pytania do ministra gospodarki. Brzmiało tak:

Szanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam pytania do pana ministra, ponieważ 5 grudnia na posiedzeniu komisji gospodarki odbyło się spotkanie z dziewięcioma organizacjami przedsiębiorców, w tym ze Związkiem Banków Polskich, na którym padła o nie prośba. Pierwsze pytanie: Czy będzie powołana nadzwyczajna komisja do spraw deregulacji? Bo przedsiębiorcy prosili, aby nie rozmawiać bez nich o nich. I pytanie drugie, sektora bankowego: Czy będą jakiekolwiek zmiany umożliwiające im lepsze finansowanie? Banki zdają sobie sprawę, że przedsiębiorcy w momencie, kiedy już ruszą te większe tryby KPO, będą potrzebowali finansowego wsparcia. Ze względu na to banki pytają, czy zamierzają państwo z tym coś zrobić? Chodzi o to, aby miały one większe możliwości finansowania przedsiębiorców, jeżeli będzie taka potrzeba, i wkładów KPO.

W rankingu wystąpień Lidia Czechak zajmuje ex-aequo 372. miejsce. Razem z nią na tej lokacie plasuje się 25 innych parlamentarzystów.

Z kolei interpelacja, którą złożyła Lidia Czechak dotyczyła dodatku motywacyjnego dla pracowników realizujących zadania w zakresie pomocy społecznej. Wraz z nią dokument złożyli inni posłowie PiS-u: Kazimierz Bogusław Choma, Anna Dąbrowska-Banaszak i Agnieszka Górska. Z kolei. w tej statystyce była startosta jarocińska jest na 316. miejscu. Po jednej interpelacji, oprócz niej, złożyło 42 posłów.

Ostatnia statystyka, w której możemy znaleźć nazwisko naszej posłanki, to liczba głosowań. Jak do tej pory, Lidia Czechak wzięła udział w 215 głosowaniach i jej frekwencja na takowych wynosi 97,73%.

Kto prowadzi w sejmowych statystykach, w których możemy znaleźć Lidię Czechak?

Najwięcej wystąpień na sali plenarnej odnotował poseł Witold Tumanowicz. Parlamentarzysta Konfederacji na trybunie pojawił się już aż 223 razy w tej kadencji. Z kolei najwięcej interpelacji, bo aż 350 złożył poseł PiS - Dariusz Matecki. Jeśli zaś chodzi o frekwencję na głosowaniach, to 38 parlamentarzystów nie opuściło jeszcze żadnego z nich. Pośród zawsze obecnych możemy znaleźć takie nazwiska, jak: Włodzimierz Czarzasty, Tomasz Trela (obaj Lewica), Karolina Pawliczak czy Apoloniusz Tajner (oboje KO). Z jednej strony to duża liczba. Z drugiej patrząc na to, że przez salę sejmową przewinęło się 493 polityków, może ona zatrważać, bowiem oznacza, że stuprocentową frekwencję ma 7,71% wszystkich posłów X kadencji Sejmu.

reklama
SONDA

Czy twoim zdaniem Lidia Czechak będzie dobrym posłem?

Zagłosowało 452 osób
Zagłosuj
Głosy można oddawać od 11.06.2024 od godz 09:59
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama