Reklama

Gmina Jarocin dofinansowała organizację półkolonii i obozów w czasie wakacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie

Gmina Jarocin dofinansowała organizację półkolonii i obozów w czasie wakacji - Zdjęcie główne

Gmina Jarocin dofinansowała organizację półkolonii i obozów w czasie wakacji | foto Fot. Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin dofinansowała organizację półkolonii i obozów w czasie wakacji.

Reklama

Wakacje w pełni. Dzieci i młodzież korzystają z wypoczynku. Wielu z nich wyjeżdża z rodzicami nad morze, w góry czy nawet za granicę. Nie wszystkich jednak stać na wyjątkowo drogie w tym roku wakacje.

Nie wszystkie organizacje mogły się starać o dotację do półkolonii i obozów

Dla dzieci z tych rodzin i nie tylko ofertę półkolonii i obozów przygotowały organizacje, które działają na terenie gminy Jarocin.

A jest ich niemało - chęć zapewnienia wakacyjnej opieki z atrakcjami zadeklarowały aż 43 podmioty. 

I to właśnie im gmina przyznała dofinansowanie do zaproponowanych form wypoczynku. Podzielona została kwota 343.100 złotych.

O dotacje mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, które realizują projekty z programem profilaktycznym lub socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży.

Jak podzielono pieniądze na półkolonie oraz obozy i kto je dostał?

Na dofinansowanie do półkolonii przeznaczono w gminnym budżecie 193.100 złotych i otrzymało je 27 organizacji.

Z kolei na dotacje do obozów wydanych zostanie 150 tysięcy złotych dla 16 organizacji. Wysokość dofinansowania wyniosła od 2.500 zł do 14.500 złotych.

Finansowe wsparcie otrzymały:

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Victoria” w Jarocinie, Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski, Stowarzyszenie Edukacyjne „Rozśpiewane drzewa” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie, Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Jarocin, Fundacja ZOO Zaradni Odważni Oryginalni, Stowarzyszenie na rzecz wsi Roszków, Międzyszkolny Klub Sportowy „Nasz Jarocin”, Stowarzyszenie Jarocin XXI, Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe, Jarociński Klub Sportowy „Pirania”, Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Żak” z siedzibą w Prusach, Jarocińskie Stowarzyszenie „Cooltura”, Stowarzyszenie Rodzina - Szkoła - Gmina w Roszkowie, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Tęcza” im. Macieja Kostki w Radlinie, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Reissa Jarocin, Stowarzyszenie Edukacyjne w Łuszczanowie, Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe, Fundacja Instytut Białowieski, Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo Jarocin, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Jarocin, Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Jarocin, Międzyszkolny Klub Sportowy Jarocin.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy