Reklama

Gmina Jaraczewo zapłaciła więcej za odbiór śmieci. Niektórzy nie segregują

Opublikowano: ndz, 10 paź 2021 11:27
Autor: | Zdjęcie: UMiG Jaraczewo

Gmina Jaraczewo zapłaciła więcej za odbiór śmieci. Niektórzy nie segregują  - Zdjęcie główne

Gmina Jaraczewo zapłaciła więcej za odbiór śmieci | foto UMiG Jaraczewo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko tysiąc złotych więcej za odbiór śmieci z jednej trasy zapłaciła gmina Jaraczewo. Powód: mieszkańcy niewłaściwie segregują odpady. Samorząd zapowiada, że zacznie nakładać kary na tych, którzy do odpadów zmieszanych wrzucają inną frakcje.

Reklama

Wszyscy o tym wiedzą, że z segregacją odpadów w Polsce wciąż nie jest najlepiej. Wprowadzona obowiązkowa segregacja miała pomóc zminimalizować ten problem. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przewiduje kary, czyli wielokrotność opłaty za odpady niesegregowane. Niewłaściwe segregowanie śmieci oznaczają również sankcje finansowe dla samorządu. Podwyższoną opłatę za zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych wynikającej z zanieczyszczenia ich innymi frakcjami na gminę Jaraczewo nałożyło ZGO w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

Gmina Jaraczewo zapłaciła więcej za odbiór śmieci. Niektórzy nie segregują

Samorząd zapłacił 942,84 zł więcej.

- Podwyższona opłata została naliczona w lipcu i dotyczyła tylko jednej z tras odbioru odpadów komunalnych z zabudowy wielorodzinnej na terenie gminy Jaraczewo. Opłata była podwyższona o kwotę 50,00 zł netto za każdą dostarczoną tonę odpadów komunalnych zmieszanych. Przewiezione  wówczas odpady komunalne zmieszane zanieczyszczone były innymi frakcjami odpadów, co zgodnie z obowiązującym cennikiem przyczyniło się do zmiany kodu biznesowego odpadów wynikiem czego została ta opłata podwyższona - wyjaśnia Krzysztof Korasiak, inspektor ds. ochrony środowiska z Urzędu Miasta w Gminy w Jaraczewie.


Gmina Jaraczewo zapłaciła więcej za odbiór śmieci. Mogą być kary

W pojemnikach na odpady zmieszane znaleziono butelki plastikowe, metal, oponę rowerową, folię opakowania po sokach i mleku. Gmina Jaraczewo nie nałożyła dotychczas kar za nieprawidłową segregację.

- W przypadkach gdzie stwierdzono takie naruszenia zostały wysłane wezwania do prowadzenia poprawnej segregacji oraz pouczenie - informuje jaraczewski urzędnik.


Władze podkreślają, że stawiają przede wszystkim na edukację, a kara to ostateczność.

- W przypadku stwierdzenia kolejnego braku prowadzenia segregacji zostanie nałożona opłata podwyższona w kwocie 51,00 zł za osobę zgodnie z uchwałą rady - mówi Stanisław Andrzejczak, wiceburmistrz Jaraczewa.

Wyjaśnia, że nakładanie podwyższonych opłat za zagospodarowanie odpadów na gminę Jaraczewo może oznaczać podwyżki stawek za wywóz śmieci dla mieszkańców. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy