Reklama

Gmina Jaraczewo pozyskała pieniądze na kolejne mieszkania chronione

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Jaraczewo pozyskała pieniądze na kolejne mieszkania chronione - Zdjęcie główne

Mieszkania w

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jaraczewo zakończyła budowę mieszkań chronionych w Górze. Niebawem powstaną kolejne. Samorząd pozyskał kolejne środki na następne tego typu lokale.

W maju ubiegłego roku gmina Jaraczewo otrzymała 960.000 zł na budowę mieszkań chronionych. 6 lokali powstało w Górze  przy ul. Jarocińskiej w budynku po byłej bibliotece.

- Inwestycja jest już skończona. Jesteśmy na etapie przygotowywania regulaminu mieszkań – mówi Olga Kaczmarek, wiceburmistrz Jaraczewa.      

 Tymczasem ze stolicy Wielkopolski płyną kolejne dobre informacje dla gminy Jaraczewo w temacie nieruchomości.  

Powstaną kolejne mieszkania chronione w gminie Jaraczewo

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z samorządami, które otrzymały dofinansowanie na utworzenie nowych mieszkań chronionych dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w ramach rządowego programu „Za życiem”.

Nowe mieszkania powstaną w Jaraczewie, a także w Swarzędzu, Chodzieży, Obrzycku, Pniewach i Pile. 
Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki dofinansowaniu o łącznej kwocie ponad 3,2 mln zł, powstanie 16 mieszkań w Wielkopolsce dla 39 osób.

- Mieszkania chronione mają służyć temu, aby osoby niepełnosprawne mogły normalnie funkcjonować w swojej codzienności. To kolejne projekty z rządowym dofinansowaniem, które pokazują jaką troską obejmujemy tych najsłabszych - mówi wojewoda Michał Zieliński.  


Mieszkanie chronione może być prowadzone przez każdą jednostkę organizacyjną pomocy społecznej lub organizację pożytku publicznego i w zależności od celu udzielania wsparcia, przygotowane jest jako mieszkanie chronione treningowe lub mieszkanie chronione wspierane.

Jaraczewo otrzymało najwięcej pieniędzy   

Gminy Jaraczewo, Swarzędz, Chodzież, Obrzycko, Pniewy i Piła otrzymały różne kwoty dotacji - od 280 tys. zł poprzez 880 tys. zł a na 1,3 kończąc. Gmina Jaraczewo otrzymała 1,3 mln zł. Pozwoli to na utworzenie 6 kolejnych mieszkań dla 14 osób. 

- Jesteśmy zainteresowani budowaniem kolejnych mieszkań chronionych na tej samej działce w Górze. Po rozpisaniu przetargu okaże się, czy wystarczy pieniędzy na realizację tego zadania - mówi Olga Kaczmarek, wiceburmistrz Jaraczewa.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

                    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy