Reklama

Gmina dopłaci dużo więcej do żłobka

Opublikowano: ndz, 25 kwi 2021 12:11
Autor: | Zdjęcie: Materiały placówki

Gmina dopłaci dużo więcej do żłobka  - Zdjęcie główne

Gmina dopłaci dużo więcej do żłobka w Jaraczewie | foto Materiały placówki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z 300 do 850 zł wzrosło dofinansowanie na każde dziecko w jaraczewskim żłobku ,,Tęczowe Nutki’’. Placówka dysponuje jeszcze 11 wolnymi miejscami.

Reklama

Rodzice dzieci do lat 3 z terenu gminy Jaraczewo mają do dyspozycji jeden żłobek. Placówkę otwarto na początku marca ubiegłego roku. Ze względu na pandemię po dwóch tygodniach został zamknięty.

- Żłobek ponownie  rozpoczął funkcjonowanie  w czerwcu 2020 r . Z uwagi na zbliżający  się okres ferii letnich, po których dzieci miały rozpocząć edukację już w przedszkolu, część rodziców nie zdecydowało się na powrót  swoich pociech do  żłobka. Tak naprawdę to my zaczęliśmy działać od września - zaznacza Milena Skowron- Piechowiak, prezes Stowarzyszenia Tęczowy Domek z Jarocina, które wygrało konkurs na prowadzenie żłobka.


Pomimo obostrzeń epidemiologicznych aktualnie do placówki uczęszcza 21 dzieci. Podczas obecnych obostrzeń trwających przez ostatnie trzy tygodnie, żłobek był otwarty dla  dzieci rodziców uprawnionych do złożenia wniosku o zorganizowanie opieki dla ich pociech. W placówce jest jeszcze 11 wolnych miejsc. Choć to nie był łatwy rok, to można zaliczyć go do udanych. Z każdym miesiącem przybywało chętnych dzieci.

- Przez pierwszy rok działalności żłobka, w ramach projektu „Pierwszy Żłobek w Gminie Jaraczewo”, rodzice nie ponosili kosztów wyżywienia dziecka, zapewniono również maluchom korzystanie z bezpłatnych zajęć  z rytmiki, arteterapii, gimnastyki i bajkoterapii - wylicza Jerzy Jakubowski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjego Szkół w Jaraczewie.

W zależności od ilości godzin pobytu dziecka odpłatność wynosiła od 250 do 360 zł. Gmina do każdego dziecka dopłacała 300 zł.
Od kwietnia samorząd zwiększył dotację na jedno dziecko do 850 zł, pozyskano również dofinansowanie na funkcjonowania żłobka  z programu Maluch Plus 2021 w wysokości 80 zł na dziecko a rodzice płacą 250 zł (plus kwota za wyżywienie, uzależniona od ilości zgłoszonych posiłków) niezależnie, jak długo nad dzieckiem jest sprawowana opieka. Zdecydowana większość maluchów w placówce przebywa 10 godzin. 

- Pragnę nadmienić, że po moim spotkaniu z rodzicami w żłobku stwierdzam, że rodzice i dzieci są bardzo zadowoleni z jego funkcjonowania zarówno od strony ekonomicznej i dydaktycznej. Podsumowując cały ciąg zdarzeń począwszy od podjęcia decyzji o budowie żłobka, dalej realizację inwestycji, pozyskanie środków z Funduszy Unijnych, trafny wybór stowarzyszenia do prowadzenia żłobka oraz decyzja burmistrza o dodatkowych środkach na funkcjonowanie żłobka, poszerzyły ofertę opiekuńcza dla dzieci, podniosły atrakcyjność gminy a przede wszystkim pomogły wielu dzieciom i rodzicom - ocenia Jerzy Jakubowski, dyrektor GZEAS-u .

 
Milena Skowron- Piechowiak podkreśla, że wszystkie zajęcia dodatkowe  są bezpłatne, a rodzicom i dzieciom uczęszczającym do żłobka, stowarzyszenie w razie takiej potrzeby oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

      

   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.