Reklama

Gmina da pieniądze na remont kolejnego kościoła [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Gmina da pieniądze na remont kolejnego kościoła [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To, że samorządy dofinansowują prace renowacyjne i konserwatorskie w kościołach na swoim terenie nie jest niczym nowym. Gmina Jarocin też to robi. Teraz radni zdecydowali o kolejnej dotacji. Dla którego kościoła tym razem?

 

 

 

Przykładem pomocy finansowej jarocińskiego samorządu w renowacji kościołów może być chociażby sanktuarium w Golinie oraz kościół św. Marcina w Jarocinie, które rok temu otrzymał z jarocińskiego budżetu 270 tysięcy złotych - 70 tysięcy dla parafii św. Marcina i 200 tysięcy dla sanktuarium w Golinie [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

 

Tym razem chodzi o parafię p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach, gdzie miejscowy kościół - a konkretnie elewacja frontowa oraz wieża - wymagają gruntownego remontu.

 

 

Część kosztów parafia pokryje z własnych środków. To jednak nie na wszystko starczy. Dlatego proboszcz zwrócił się do gminy Jarocin o pomoc finansową.

 

 

 

 

 

„Wieża oraz cały front kościoła wymaga szybkiego remontu ze względu na odpadający tynk oraz złuszczającą się farbę. Tynk, który się kruszy i odpada stanowi realne zagrożenie dla korzystających ze świątyni.”

 

 

 

[zgłosili się chętni do mkonkursu na stanowisko dyrektora w jarocińskim magistrzacie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Wartość wszystkich prac, które trzeba przeprowadzić w Witaszycach oszacowano na ponad 120 tysięcy złotych. Gmina dofinansuje prace w kwotą 60 tysięcy. Natomiast resztę parafia wyłoży z własnych środków.

 

 

Kościół w Witaszycach jest już przygotowywany do remontu

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE