Reklama

Gmina bierze pożyczkę na ponad 9 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Gmina bierze pożyczkę na ponad 9 milionów złotych - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec sierpnia gmina Żerków ogłosiła zamówienie na udzielenie i obsługę długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 9.080.000,00 złotych. Jak czytamy w informacji, kwota ma sfinansować planowany deficyt budżetu gminy.

Reklama

Pod koniec maja ubiegłego roku gmina Żerków zawarła porozumienie ze Starostwem Powiatowym, że dotację na przebudowę drogi w ciągu Żerków-Raszewy-Komorze przekaże do końca października 2022 roku. Jednak w połowie lipca Powiat Jarociński zwrócił się do gminy o przekazanie kwoty 1.120.000 zł do 29 lipca 2022 r. Dla gminy Żerków jest to bardzo duża kwota, która przeznaczona była na bieżące funkcjonowanie i działalność.

Pod koniec czerwca Rada Miejska Żerkowa uchwaliła, że wyraża zgodę na zaciągnięcie kredytu. Miesiąc później gmina złożyła wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o wydanie opinii o możliwości spłaty pożyczki. 10 sierpnia RIO Poznań wydało pozytywną opinię.

I to właśnie z tego kredytu zostanie przekazana dotacja dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie. 

Gmina Żerków zaciąga kredyt na 9 milionów

Gmina na sfinansowanie zamówienia chciała przeznaczyć 2.700.000,00 zł brutto.

Do przetargu zgłosiły się dwa banki: Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Regionalne Centrum Korporacyjne w Kaliszu.

Ostatecznie przetarg wygrał ten pierwszy, oferując cenę kredytu w wysokości 2.756.760,59 zł.

Gmina spłacać pożyczkę zacznie w pierwszym kwartale przyszłego roku, a zakończy planowo w 2029 roku.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy